Skvělé svezení
Tam, kde naopak Volkswagen ID.Buzz vyhrává na plné čáře, je svezení. Vůz stojí na platformě MEB, kterou sdílí s řadou dalších elektromobilů koncernu. Ta mu propůjčuje vynikající jízdní vlastnosti, které jsou spíše jako u elektrického SUV - nebýt klasických plechových zvuků při přejedu přes nerovnosti, jimiž se projevuje každá dodávka. Protože je téměř všechna hmotnost prázdného vozu uložena v platformě pod podlahou, umí jezdit do zatáček bez sebemenších náklonů. Auto působí velmi mrštně v městském provozu, kam se hodí díky svému rejdu. Manévrování s vozem je radost, stejně tak parkování. Jediné, na co si musíte zvyknout, je čelní sklo velmi vzdálené od posádky. To dělá problémy třeba v momentě, kdy čekáte jako první na semaforu. Občas se musíte pořádně vyklonit, abyste ho viděli. Tady zase praktičnost ustupuje stylu.
Velmi příjemné je, že stačí usednout za volant, sešlápnout brzdu, zařadit D a vyrazit. Stejně tak zase jen zastavíte, zařadíte P a vystoupíte. Auto se už samo vypíná a zapíná, takže nemusíte neustále myslet na klíče. To by bylo bezesporu velmi příjemné pro pracovníky nějaké kurýrní služby, kteří neustále popojíždí. Podvozek je tužší - chtělo by se říci, že je naladěn až do sportovna. Rozhodně ale nebouchá a ID.Buzz netrpí ani neduhem prázdných dodávek, které odskakují na každé příčné nerovnosti. I to je důsledkem rozložení hmotnosti.
ID.Buzz Cargo má stejný pohon jako osobní verze, tedy 150kW elektromotor roztáčející zadní kola. Vůz díky tomu působí opravdu dynamicky. Maximální rychlost je limitovaná na 145 km/h, což u dodávky vůbec nevadí. Baterie s kapacitou 82 kW (využitelná je 76,6 kWh) by měla zvládnout asi 400 km, nám se v teplotách kolem sedmi stupňů Celsia podařilo dosáhnout na 340 kilometrů na jedno nabití. Po městě jsme se přitom dokázali pohybovat i za 19,5 kWh na 100 km, mimo město při klidné jízdě za 23 a na dálnici za 27 kWh. Samozřejmě je tedy dojezd silně závislý na tom, kudy s vozem pojedete.