Je to ekolog, ne sporťák
Plug-in hybridní systém naftovému SUV kupé přinesl obrovský nárůst dynamiky a zároveň mu snížil spotřebu paliva na minimum. Po městě jsme dokázali jezdit pouze na elektřinu, tudíž za 0 litrů na 100 kilometrů, no a dlouhodobě se spotřeba i bez každodenního nabíjení nedostala přes šest litrů (po 2 520 km palubní počítač ukazoval 5,7 l/100 km). Jde tak o plug-in hybrid, se kterým se dají úsporně jezdit i dlouhé trasy.
Ovšem těžké baterky v útrobách Mercedesu mají i své stinné stránky. V průběhu redakčního testu jsme rychle pochopili, že s GLC 300 de se nejlépe jezdí buď v metropoli, nebo po dálnici, klikaté okresky mu moc nevyhovují. Projíždět zatáčky sice díky kvalitnímu podvozku, širokým gumám a přesnému řízení umí dobře, ale nesmí to být ve vysokém tempu. Když jsme se totiž rozhodli na okresních cestách vyzkoušet sportovní režim a všech 335 koní, tak jsme se hned několikrát setkali s nedotáčivostí a nepředvídatelným chováním.
To z toho důvodu, že plug-in hybridní SUV kupé má opravdu velkou nadváhu (váží přes 2,4 tuny), která je v zatáčkách a převážně pak při prudkém brždění opravdu cítit. Vůz navíc řidiči poskytuje málo informací o tom, co se děje pod předními koly, tudíž je těžké odhadnout, jak se Mercedes osazený velkým akumulátorem bude v daný moment chovat. Je to prostě auto dělané na komfortní svezení a ne na sportovní jízdu. Od toho tu je model AMG GLC 63 S E Performance.