Čtvrt milionu km v kabině nepoznáte
Vyzkoušel jsem několik bazarových éček generace W212 a jedno mají společné – jen těžko podle stavu interiéru poznáte, kolik má vůz najeto. Pocitově povedená kabina může v některých ohledech působit sice lacině, ale pokud se majitel choval k vozu tak nějak normálně, nemáte šanci poznat, kolik má vůz natočeno kilometrů. Většinou nikde nic nevrže, neskřípe, neloupou se volanty, tlačítka nejsou ohmataná a vše lícuje jak má.
Světlé čalounění v kombinaci s decentním dřevěným obložením a kůží potaženou
palubní deskou vypadají u zkoušeného sedanu po deseti letech skvostně. Premiovost umocňují elegantní hodiny uprostřed palubky. Sedadla jsou rozměrná a prostoru je dostatek ve všech
směrech. Přestože přední sedadla nastavíte elektricky, chyběla mi možnost nastavení tuhosti opěradla (za to se u německé prémie připlácelo) a díky tomu jsem se za volantem necítit tak pohodlně. Mercedes skvěle vyřešil loketní opěrku, která skrývá rozměrnou schránku. Ostatně, odkládacích prostor má posádka k dispozici celou řadu a plně dostačující je zavazadlový prostor s využitelným objemem 540 litrů. Pokud kufr sedanu plně napěchujete, víko nepůjde zavřít, jelikož ramena si přes věci neprorazí cestu (zakrytované jsou jen zepředu, vzadu krytí chybí). Velká škoda, Audi A6 tohle zvládlo u sedanu daleko lépe.
Kdo je ovšem aktivní chalupář nebo často vyráží na víkendy v plném obsazení, tomu vyhoví kombi. To se chlubí zavazadlovým prostorem s 695 litry objemu (mimochodem, tím o desítky litrů překonává kufr Škody Superb Combi). Kromě objemu potěší i pravidelný tvar, nízká nákladová hrana a hlavně šířka kufru (v nejužším místě 110 cm, což je o 10 cm více než u Superbu).