Naložíte i nafouklý paddleboard
Ať už se zákazník rozhodne pro jakoukoliv z těchto značek, neudělá chybu. Jak Berlingo, Rifter, tak i Combo se v základních výbavách chlubí řadou zajímavých a moderních prvků. Standardem jsou například LED světla, multifunkční volant, 10palcový multimediální displej s plnou konektivitou, klimatizace, zadní parkovací senzory, nastavitelné sedadlo řidiče, vyspělé asistenčními systémy nebo třeba šestnáctipalcová kola. Opel Combo pak na rozdíl od svých sourozenců má v základu také IntelliLux LED Matrix dálkové světlomety se čtrnácti samostatně ovládanými LED segmenty. Ty se jednotlivě vypínají, čímž brání oslnění protijedoucích vozidel či ostatních účastníků provozu.
Rifter má pak pro změnu jako jediný HD displej už od základní výbavy nebo třeba vyhřívaný kůží potažený volant. Na druhou stranu z celé trojice je také nejdražší. V kratší karoserii za cenu od 585 tisíc korun totiž vyjíždí už rovnou i s naftovým motorem BlueHDi o výkonu 75 kW a šestistupňovou manuální převodovkou.
Za provedení Long s výkonnějším dieselovým čtyřválcem (96 kW) a manuálem pak zaplatíte nejméně 640 tisíc korun. S osmistupňovým automatem dokonce 740 tisíc.
Berlingo i
Combo pak mají tu výhodu, že k základní výbavě krátkých variant nabízí i benzinový tříválec o výkonu 81 kW. Díky tomu rodinná dodávka od Citroënu startuje už na 565 tisících a ta od Opelu dokonce na 549 990 Kč. Slabší diesel u Berlinga seženete od 605 tisíc korun a u Comba od 589 990 Kč. Za výkonnější naftový čtyřválec dáte u Citroënu minimálně 735 tisíc korun a u Opelu 699 990 Kč. No a zbývá už jen delší karoserie pojmenovaná u obou značek jako XL.
Ta je u Berlinga naopak levnější, s výkonnější 96kilowattovou vznětovou jednotkou začíná na 655 tisících,
v případě Comba startuje na 689 990 Kč. Na kolik vyjde konkurenční Toyota se můžete podívat
zde, budete překvapeni.
Pokud byste chtěli jednu z rodinných dodávek rozšířit o další dvě místa k sezení, musíte volit zpravidla delší karoserii a připravit si dalších 28 tisíc korun. Jen pozor, u Opelu Combo jako jediného jde sedm míst připlatit jen u vrcholné výbavy. U zbylých dvou modelů je třetí řada dostupná už od základu. Jen dodáme, že v kratších verzích pobere zavazadelník až 983 litrů nákladu a až 2 126 litrů, pokud se sklopí druhá řada sedadel. V té delší XL máte k dispozici 1 538 litrů, respektive až 2 693 litrů. Hravě tak do nich naložíte i nafouklý paddleboard. Zadní lavice se navíc může skládat ze tří samostatných sedadel, přičemž každé je možné zvlášť sklopit nebo třeba úplně vyjmout. Všechny tři zadní sedačky pak mají dokonce i ISOFIX.