Prodejně dominuje Style a automat
A hned na úvod se podělíme o tu nejdůležitější informaci. Nejlepším faceliftovým kodiaqem ze všech čtyř testovaných verzí bylo právě nové "ereso". Přesvědčilo nejen solidní dynamikou, ale excelovalo rovněž jízdními vlastnostmi a to včetně komfortu. Navíc je na něm facelift nejvíce vidět. Jízdní i statické dojmy z ostatních tří verzí naleznete po kliknutí na tlačítko PROHLÉDNOUT hned pod tímto textem. Ceník všech dvaceti aktuálně prodávaných provedení Škody Kodiaq po faceliftu najdete
ZDE.
Nejdříve ale několik základních údajů k prodeji modelu od začátku produkce v roce 2016. Celkem se tohoto velkého rodinného SUV vzniklého na platformě pro kompaktní vozy vyrobilo více než 600 tisíc kusů, z toho více než 360 tisíc v Česku, téměř 155 tisíc kodiaqů ale vzniklo i v Číně.
Více se zatím prodalo naftových motorů než benzinových (57:43 %), suverénně dominuje automatická převodovka (92 %). Z výbavových stupňů více než třetina připadá na dobře vybavený Style, následuje střední (v Česku základní) výbava Ambition (24 procent), pak sportovně laděná Sportline (19 %), nejsportovnější RS (11 %), luxusní Laurin&Klement (6 procent) a pouhá tři procenta zbývají na základní Active, která už se v Česku neprodává a Scout, která se po faceliftu neprodává vůbec a prvky z ní se rozpustily napříč ostatními výbavovými stupni.
Cílem faceliftu bylo mimo ještě více vizuálně odlišit jednotlivé výbavové stupně. Výrazně se ale lišily i jízdní dojmy z jednotlivých testovaných verzí, což se dozvíte po kliknutí na tlačítko PROHLÉDNOUT, kde na vás čekají krátké recenze Kodiaqu 1.5 TSI Style s manuální převodovkou a pohonem předních kol, Kodiaqu 2.0 TDI/147 kW 4x4 DSG Style a Kodiaqu 2.0 TSI 140 kW 4x4 DSG Sportline - včetně porovnání s konkurenty.