Prostor, variabilita, pohodlí
O prostor v interiéru se nebojte. Je ho dostatek ve všech směrech, problémy nebudou mít ani postavy kolem 190 cm ve druhé řadě. Sedadla ve druhé řadě jsou dělená na dvě části a každou z nich lze posouvat zvlášť. Variabilita tudíž také není vůbec špatná. Variabilní dno zavazadlového prostoru je standardem pro všechny motorizace s výjimkou hybridů. Po sklopení zadních opěradel tím pádem dostanete téměř rovnou plochu, která je mimochodem dlouhá zhruba 1,5 m. Zavazadelník jako takový má u čistě spalovacích motorů v základu 652 litrů, takže pro rodinu nabízí dostatečnou velikost. Opěradla se sklápí táhly po stranách zavazadelníku, za drobný příplatek může být v zavazadelníku také 230V zásuvka.
Vpředu si zaslouží chválu výborně tvarovaná sedadla ergoActive. Vzhledem k ceně od 1,4 milionu by mohla být elektricky nastavitelná, ale to tahle bezpříplatková verze není. Elektricky nastavitelná jsou až kožená sedadla, ale za ně je potřeba opět vytasit nějaký ty tisíce navíc. Protože už auto nemůže mít manuální převodovku, volič sedmistupňového automatu DSG se přestěhoval stejně jako třeba u Multivanu vpravo pod volant. Vlevo pod volantem ovládáte všechno ostatní. Zvyknout se na to dá velmi rychle. Středový panel tu v podstatě vůbec není. Pod masivním displejem najdete odkládací přihrádku, pod ní další přihrádku s bezdrátovým nabíjením pro dva telefony a na středové konzole multifunkční otočný ovladač. Ovládá se s ním hlasitost, nebo po zmáčknutí jízdní režimy. Je to v podstatě to samé, jako má Škoda své Smart Dials, jen trochu zamrzí, že tu Volkswagen nabízí jen jedno tohle kouzelné kolečko a ještě navíc mu dal jen dvě úplně nejzákladnější funkce.
Za obří patnáctipalcový displej se připlácí u výbavy R-Line necelých 31 tisíc. Součástí příplatku jsou i další věci, jako třeba head-up displej, hlasová asistentka IDA nebo zesilovač hlasu, abyste lépe slyšeli, co říkají lidé sedící vzadu. Osobně si myslím, že takhle obří displej je nesmysl. Základní ikonky v horní i spodní části displeje jsou i na takhle velkém displeji malé, stejně jako spousta jiných ikonek, které se v celé té obří ploše ztrácí. Efektní je pouze obří mapa, kde při jízdě vidíte celé širé okolí. V showroomu to vypadá hrozně cool, ale v praxi je to vlastně k ničemu a je to spíš rušivé, protože se ta obří mapa neustále během jízdy otáčí a člověk má tendenci koukat, co se na displeji děje. V noci i v nejtmavším režimu pak obrazovka dost svítí, protože je to prostě fakt velká plocha. Tohle je zkrátka mor dnešní doby. Někdy je méně více a tohle je přesně ten případ. Standardní displej určitě bohatě stačí.