Ve spárech čínské elektroniky
Pojďme ale dovnitř, kde najdeme vzdušnou kabinu s dostatkem místa pro čtyři cestující. Palubní deska má nakročeno směrem k Tesle, ale není to jen pustá plocha s volantem a jedním centrálním displejem. Naopak, tady někdo přemýšlel, a tak tu je obrazovka před řidičem se všemi důležitými údaji a další širokoúhlý displej sloužící médiím, navigaci a ovládání systémů vozu. Pod ní je jakási polička s jízdním voličem, kam se dá skvěle uložit telefon tak, aby byl pořád na očích a zároveň se indukčně dobíjel. U podlahy můžete využít zvýšenou konzolu s držáky na nápoje a dalším odkládacím prostorem. MG 4 bezesporu patří k praktickým autům (kufr má 363 litrů a bohatě stačí).
Palubní deska je pocitově i fakticky zpracovaná velmi kvalitně a pěkné jsou i použité materiály, až by člověk zapomněl, že jde o auto čínské provenience. Bohužel ho ale prozradí svérázná elektronika, kterou vás prostě bude na denní bázi zlobit (dokud ji neopraví nějaký update, ve který doufáme). Tak třeba adaptivní tempomat, který zobrazuje okolo jedoucí vozy podobně jako Tesla, se občas splete a myslí si, že kamion není ve skutečnosti v pravém pruhu, ale před vámi. Takže šlápne na brzdu, což řidiče za vámi právem vytočí. Multimediální systém je poněkud pomalý a tu a tam má tendenci se zaseknout. Některé položky v menu jsou docela schované, naštěstí lze vybrané funkce přiřadit tlačítkům na volantu. Pak ale vzniká zmatek s neoznačenými křížovými voliči, které se stávají zbytečnými a půlku času nefungují.
Takové drobné „kopnutí“ si na nás MG přichystalo tím, že po každém nastartování a nebo také při delší jízdě odpojilo už jednou spárovaný telefon. Někdy ho šlo připojit rychle zpět, někdy ho vůbec nepoznalo. A pak tu byla ještě klimatizace, která buď topila, nebo naopak běžela na maximální chlazení, aniž by reflektovala naše požadavky. Je snad ale naděje, že se podaří chování MG 4 časem vylepšit. Jde přece jen o nastavení softwaru.