Reklama
Sport

Formule 1 bude od roku 2026 jezdit na odpadky. Syntetické palivo má snížit její uhlíkovou stopu

FIA také rozhodla, že se výrazně zjednoduší pohonné jednotky monopostů. Jde o hybridní systém
Zdroj: Tiskový servis Scuderia Ferrari

Formulový svět se minulý týden dozvěděl, jak budou vypadat nová motorová pravidla, které mají přijít v roce 2026. Světová rada motorsportu se rozhodla ponechat srdce pohonného ústrojí, tedy spalovací 1,6litrový šestiválec dopovaný turbodmychadlem. Hlavní změny se pak budou týkat hybridního systému a paliva, které by mělo být nově stoprocentně udržitelné. Ve své tiskové zprávě to uvedla Mezinárodní automobilová federace (FIA). 

Osm let starý hybrid

Současné pohonné jednotky jsou v útrobách monopostů formule 1 už od roku 2014. Jejich vývoj se na začátku této sezony na půl roku zmrazil, týmy tak mohly vylepšovat pouze části hybridního systému (tedy MGU-K, baterii a řídicí elektroniku). Od konce srpna se ale vývoj zastaví úplně, a to až do konce sezony 2025. Stáje budou moci své agregáty optimalizovat pouze z důvodu spolehlivosti. 

Současné monoposty k pohonu využívají přeplňované motory V6 s objemem 1,6 litru, které spolupracují s hybridním ústrojím, jenž je tvořeno elektromotorem o výkonu 160 koní, baterií a rekuperačními systémy (motorgenerátory) MGU-H a MGU-K. Tyto pohonné jednotky jsou sice velmi výkonné a efektivní, ale stojí extrémně moc peněz a jsou až zbytečně složité.

FIA se rozhodla od sezony v roce 2026 pohonné jednotky zjednodušit. Spalovací motor zůstane v rámci možností stejný, akorát bude mít omezený průtok paliva. Výkon šestiválce se tak sníží na 400 kW (544 koní). Samotný agregát pak bude rozdělen na dvě části - spodní a horní. Vespod se bude nacházet blok motoru, kliková hřídel, ojnice, čerpadla a podobně. Tyto partie budou pravidly více omezené. Na druhou stranu horní část, ve které se budou nacházet hlavní části spalovacího motoru, přísným pravidlům podléhat nebude

Dále se počítá i s odstraněním řídících systémů variabilních sacích trubek, na více komponentů pohonné jednotky budou zavedeny standardizace a přestanou se využívat zbytečně drahé materiály. .  

ERS (hybridní systém) dostane dávku steroidů

Někde se koňské síly uberou, jinde se zase přidají. Výkon spalovacího motoru se sice od sezóny 2026 sníží, to ale neznamená, že nové pohonné jednotky budou výrazně slabší. Deficit výkonu totiž vyrovná hybridní systém, který projde řádným dopingem. V současnosti dokáže generovat 160 koní, změna pravidel má výkon zvednout na 476 koňských sil.

Krom toho nám z elektrifikovaného ústrojí zmizí jeden z nejsložitějších a nejdražších komponentů pohonné jednotky, a to motorgenerátor MGU-H, který se stará o rekuperaci energie z výfukových plynů. Druhý motorgenerátor MGU-K (systém rekuperující kinetickou energii) nadále zůstane.

Velké změny se odehrají také v rámci paliva. Už se nebude využívat benzin, který známe dnes, ale k pohonu monopostů budou sloužit syntetické stoprocentně udržitelné pohonné hmoty. To znamená, že palivo bude muset být vyrobeno buď z nepotravinářských biologických produktů nebo z komunálního, zemědělského či průmyslového odpadu. 

FIA totiž chce, aby seriál Formule 1 nevypouštěl do zemské atmosféry žádný nový fosilní uhlík a tím byl co nejvíc šetrný k životnímu prostřední. Dobrá zpráva je, že předpisy pro pohonné hmoty podporují jakýkoli udržitelný způsob výroby, takže výrobci mají volné ruce.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Formule 1 pro smrtelníky konečně míří do výroby. Mercedes nechá ručně sestrojit pouze 275 vozů

Mercedes-AMG One se po dlouhém vývoji dočká sériové výroby. Má se jednat o nejlepší vůz značky
11.08.2022 07:50
|
0
Reklama

Formule 1 začala používat pneumatiky velké jako v osobních autech. Důvodů je hned několik

Monoposty formule 1 po 70 letech změnily rozměr pneumatik. Místo 13palcových obuly 18palcové
04.04.2022 07:27
|
0

Nový čumák se spoilerem stojí jako deset fabii. Účty za opravy monopostů Formule 1 vyrazí dech

V letošní sezóně se navíc bourá víc než kdy dřív. Některým týmům dochází peníze na opravy
05.10.2021 18:37
|
0

Škodovky v souboji o největší kufr válcují konkurenci. Mezi kombíky se jim vyrovná málokdo

Podívejte se na přehled pěti kombíků s největším kufrem na českém trhu
03.10.2022 15:31
|
3

Test Hyundai i30 Drive-N: Limitovaná edice se povedla, ale vyplatí se za ni připlatit?

Vyzkoušeli jsme omezenou sérii ostrého česko-korejského hatchbacku s výkonem 280 koní
03.10.2022 07:51
|
4
Reklama

Škoda, Dacia, Peugeot a teď i Citroën. Automobilky jedna za druhou mění svá loga

Francouzský výrobce představil nový emblém, který se na kapotě vozů objeví v polovině roku 2023
28.09.2022 19:15
|
1

Renault představil elektrický hot hatch, který umí driftovat. Má výkon 375 koní a pohon zadních kol

Prototyp francouzské automobilky vznikl na počest 50. výročí populárního hatchbacku Renault 5
23.09.2022 15:30
|
1
Reklama
Autosalon TV