Reklama
Sport

Nový čumák se spoilerem stojí jako deset fabii. Účty za opravy monopostů Formule 1 vyrazí dech

V letošní sezóně se navíc bourá víc než kdy dřív. Některým týmům dochází peníze na opravy
Zdroj: Tiskový servis Mercedes-Benz

Letošní sezóna je ve Formuli 1 první, kdy jsou týmy omezeny rozpočtovým stropem. A jako na potvoru se zrovna bourá více než kdy předtím. Totálky i dílčí opravy po nehodách tak týmy pociťují o dost více. Zatímco dříve byly zvýšené výdaje za opravy zkrátka vykazovány nad rámec rozpočtu, letos musí týmy v takovém případě šetřit jinde. Třeba na vývoji. A pohled do týmových účetních knih dokládá, že opravit Formuli 1 je opravdu drahý špás... 

Proč se bourá víc než dříve?

Nehody k motorsportu patří od nepaměti a musí se s nimi proto počítat i v týmovém účetnictví. A tak si na opravy a náhradní díly po nehodách týmy vyčleňují zhruba tři procenta ročního rozpočtu. Ten je letos poprvé zastropovaný, takže i bohaté týmy, které dříve peníze navíc nemusely dvakrát řešit, se musí v případě častějších nehod začít poohlížet po úsporách. A to třeba i Ferrari, jehož rozpočet vyhrazený na nehody poměrně značně zatížil Carlos Sainz svými bouračkami v Budapešti, Monze a Zandvoortu. 

A ono se letos opravdu bourá více než dříve. Celkem 28 krát byl letos trénink nebo závody zastaveny červenou vlajkou z důvodu nehody a celkem 16 krát z patnácti odjetých velkých cen se pilotům "podařilo" udělat ze svého monopostu šrot se škodou přesahující 250 tisíc dolarů (asi 5,5 milionu korun) - 8x při závodech, 4x v kvalifikaci, 1x ve sprintu a 3x ve volných trénincích.

Důvodů, proč je na okruzích více nehod, je podle expertů více. Kvůli aerodynamickým předpisům pro zadní část vozu jsou současné monoposty hůře ovladatelné a jezdci také více riskují. Kromě toho se startovní pole více vyrovnalo. I to přináší kolize a "letecké dny" navíc. Vždyť v jedné desetině sekundy je někdy poskládáno až pět pilotů. Všichni tedy jedou na limitu. Na druhou stranu je zvláštní, že relativně dost nehod se děje také během volných tréninků, kdy žádná tlačenice se soupeři nehrozí.

Ceny za opravy jsou z jiného světa

Kromě zmíněných vážných nehod, které mají za následek opravy monopostu vyšší než 250 tisíc dolarů (asi 5,5 milionu Kč), došlo letos také k 26 bouračkám, při nichž byla cena za opravu vyčíslena mezi 100 až 250 tisíci dolary (2,2 - 5,5 milionu Kč). Říkáte si, co všechno se muselo na monopostu rozbít, aby byl účet ve výši menšího bytu?

Tak se příště pozorně dívejte, až budou mechanici v boxech během několika málo sekund měnit třeba poškozený nos včetně spoileru. Cena jen za tento díl je totiž zhruba 170 tisíc dolarů (cca 3,7 milionu Kč) - stojí tedy přibližně jako deset dobře vybavených fabií. A třeba podvozek přijde na 100 tisíc dolarů (cca 2,2 milionu Kč). To pak rychle naskakuje nejen účet, ale i vrásky na tváři týmového šéfa.

Kromě toho všeho se letos událo ještě dalších 20 nehod, kdy byla oprava vozu za "drobné" a stála v dolarech jen pětimístné částky, tedy v přepočtu do 2,2 milionu korun.

Staré vs. nové díly - opravy jsou možná levnější

Při počítání nákladů za opravy je ale v rámci objektivity nutné zohlednit i to, zdali je měněný díl zcela nový, nebo se naopak blíží konci své životnosti a vyměněn by byl tak jako tak. Třeba Mercedes a Red Bull uváděly u svých nehod Valtteriho Bottase v Imole a Maxe Verstappena v Silverstonu škodu převyšující milion dolarů (cca 22 milionů Kč), nicméně se tento účet dal při znalosti prostředí F1 považovat za fiktivní, protože vycházel z toho, že všechny poškozené díly na autě byly zcela nové, což samozřejmě nebyla pravda.

Monopost formule 1 je z hlediska komponentů mixem starých a nových dílů, které se mění podle toho, jak jim dochází trvanlivost. A kromě toho se třeba aerodynamické díly díky neustálému vývoji mění častěji než mechanické.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Formule 1 má i letos českou stopu. Jiří Křenek se dostal mezi pouhých třicet vyvolených

Při prvních závodech jsem si dal do uší vajgly, říká slavný český fotograf. F1 fotí už 28 let
14.10.2020 07:05
|
1
Reklama

Závody se srílanskými Tuk-tuky skýtají větší zábavu než sledování formule 1. Účastnit se může každý

Závodit se dá skoro se vším a to nejen na čtyřech nebo dvou kolech. Tohle ale není ani sajdkár
23.06.2020 13:02
|
1

K řízení formule na dálnici se falešně hlásil youtuber. Reálný řidič se zatím nejspíš bude soudit

Na sociálních sítích se objevila zpráva od advokátů, která youtubera jako šoféra zcela vyloučila
21.12.2019 14:05
|
32

Komentář: Plivnutí do tváře slušným řidičům. Tuneři si zablokují Nuselák, policajti jen koukají

Zní to natolik absurdně, že to může být pravda jedině v Česku. Tohle bohužel není fake-news
27.02.2024 13:31
|
24

Mezi tři nejlepší se v testu 16 letních pneu dostal překvapivě levný plášť. Vydrží 70 tisíc km

Německý autoklub otestoval letní gumy v rozměru 215/55 R17. Žádná vyloženě nepropadla
26.02.2024 13:50
|
13
Reklama

Nový VW Tiguan při prvních jízdách přesvědčil motoricky, adaptivní podvozek se ale ještě bude ladit

U třetí generace kompaktního SUV jsme vyzkoušeli dva motory ve verzích R-Line a Elegance
22.02.2024 08:08
|
1

Skandál kolem reflexních vest. Autoklub zjistil, že třetina z nich ani nezvládne odrazit světlo

Pět vest ze 14 zkoušených vyšlo z testu neuspokojivě a některé dokonce vůbec neodrážely světlo
16.02.2024 16:45
|
2
Reklama
Autosalon TV