Němci šli do detailů
„Policisté obvykle bývají trpěliví, nicméně i to má své meze. Například ve Francii jsou dopravní policisté vedeni k maximální zdvořilosti vůči řidičům. Přece jen svým vystupováním reprezentují svou zemi. Ovšem v případě, že se řidič rozhodne neuposlechnout jejich příkaz či je dokonce fyzicky napadne, musí počítat s až dvouletým pobytem za mřížemi, pokutou ve výši až 15 tisíc eur a také zadržením řidičského průkazu,“ informoval Roman Budský z Platformy Vize 0.
Německé soudy jdou ale ještě dál. Mají totiž sazebník, který se týká konkrétních nadávek nebo gest. To působí na první pohled poněkud bizarně až komicky, Němci ale útoky na své policisty berou velmi vážně. I proto se už v případě slabších urážek nejedná o právě malé částky.
Ukazuje to i následující tabulka s přehledem nadávek. Protože jde o překlad, je patrné, že struktura výrazů by například v Česku byla trochu jiná. Za pozornost ovšem stojí fakt, že policistu při placení pokuty stačí nazvat zlodějem, a už to řidiči přidá dalších 450 eur navíc, což je 11 tisíc korun. Označit policistu za „svini“ a nejhůř starou pak vyjde na 2500 eur, tedy zhruba 60 tisíc korun.