Motory a převodovky
Pod kapotou Insignie se vystřídala řada motorů, rok 2020 znamenal modernizaci a obměnu většiny jednotek.
1.5 Turbo
Přeplňovaná patnáctistovka může mít a nemusí mít filtr pevných částic, což poznáte podle kódu motoru (B15XFT je bez). Čtyřválec je přepracovanou čtrnáctistovkou s prodlouženým zdvihem, odolnějšími písty a nový turbodmychadlem. Zkušenosti servisů jsou zatím dobré, ale až čas ukáže jaké problémy se vyvrbí. V kombinaci s automatem jde o příjemný a velmi kultivovaný pohon. Na rozdíl od koncernových aut
nedostanete "ucukanou" dvouspojku, ale klasický měničový automat, ve kterém stačí preventivně
každých 60 000 km měnit olej.
1.6 Turbo
Silnější jedna-šestka s litinovým blokem se dostala pod kapotu Insignie jen na chvíli a v nabídce ojetin je okrajovým zbožím. Přesto tento motor jede hodně dobře a má relativně rozumnou spotřebu paliva. Lépe běží na osmadevadesátku,
nedochází pak k ničivým samozápalům. Díky větší olejové náplni (5,5 l)
nedegraduje olej tak rychle, přesto měňte včas.(po 15 000 km)
2.0 Turbo
Kdo toho moc nenajezdí,
asi nebude spotřebu 9 až 10 litrů na 100 km tolik řešit. Dvoulitr
s turbem sice slibuje 260 koní a 400 Nm, ale v kombinaci s měničovým
automatem Aisin a vyššími odpory standardně dodávané čtyřkolky nepůsobí tak
dynamicky, jak by parametry napovídaly. Dvoulitr montovaný první dva roky se obešel bez filtru pevných částic, což neplatí o přepracovaném agregátu dostupném od faceliftu v roce 2020. Ten se při malé zátěži mění v dvouválec a umí být ještě o něco úspornější. Bohužel v případě automatu se pojí s dosud neopravitelnou devítistupňovou převodovkou od GM.
1.5 CDTI
Naftový tříválec je vlastním dílem Opelu, který po stránce výkonu nenabízí nic extra. Soužití s ním není zrovna příjemné, je hlučný a trpí turboefektem. Motor má všechny složitosti moderních dieselů, včetně AdBlue, dvouokruhového EGR ventilu nebo špatně přístupné řetězové rozvody.
1.6 CDTI
Vznětový čtyřválec volili zejména firmy. Šestnáctistovku trápily zřídka závady řetězových rozvodů a regulace plnícího tlaku. První ročníky s manuální převodovkou se ještě obešly bez AdBlue, což u novějších kusů neplatí a časem půjde jen o další zbytečnou komplikaci.
2.0 CDTI
Pod stejným označením lze narazit hned na několik variant dvoulitru - agregát s výkonem 125 kW i jeho dvojitě přeplňovaná varianta s výkonem 154 kW. Tato verze ve spojení s pohonem všech kol a osmistupňovým automatem se může stát "kasičkou na peníze", přičemž nejede o tolik lépe, než slabší provedení (například za komplet turbodmychadel vysolíte přes sto tisíc korun). O skvělý základ tohoto motoru se postaral léty prověřený čtyřválec MultiJet od Fiatu. To už ale neplatí o dvoulitru montovaném od roku 2020. Ten poznáte podle výkonu 128 kW a kódu F20DVH. Zjednodušeně řečeno jde o patnáctistovku CDTI s válcem navíc. Spolehlivost nemůžeme ještě hodnotit, v praxi ovšem je novinka hlučnější a má rozvážnější reakce na plyn.