Reklama
Nová auta

Volkwagen Touareg se dočkal omlazení. Ostřejší rysy doplňuje svítící znak na zádi a pět motorů

Vrcholná verze R s výkonem 340 kW bude k dostání pouze jako plug-in hybrid
Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Omlazení Volkswagenu Touareg se dotklo jak designu, tak i technologií. Nejvýraznější změnou jsou světlomety, které se dočkaly nového zpracování. Nechybí ani bohatý výběr motorizací, včetně těch trochu elektrifikovaných. Informace uvedla automobilka v tiskové zprávě.

Světla, která neumí oslňovat

Mohutné SUV bude nově ještě více rozpoznatelné od svých modelových sourozenců. Přední část je nová, přepracovala se kompletně maska chladiče a nárazník. Zádi pak dodává šmrnc souvislá lišta s LED diodami zadních svítilen. Zde naleznete nový výrazný prvek, kterým je osvětlené červené logo VW. To se dříve mohlo používat pouze na asijském a americkém trhu. Přední světlomety jsou rovněž nové a využívají technologii IQ Light (HD LED Matrix). 

„Jako první Volkswagen přijíždí s nově vyvinutými světly HD LED Matrix, které patří mezi nejlepší osvětlovací systémy na světě. Více než 38 tisíc interaktivních LED mikrodiod promítá na jízdní pruh světelný koberec. Světla HD LED Matrix již brzy uvedeme do nabídky i pro SUV z nižšího segmentu,“ řekl Kai Grünitz z automobilky Volkswagen. Prakticky to znamená, že jsou dálková světla trvale zapnutá a umí se inteligentně vyhýbat nebo zacloňovat objekty, aby je neoslňovala. 

Facelift přináší také nové barvy. Kromě tradičního modrého metalického laku si zákazníci budou moci pořídit vůz v matně šedém odstínu, který bude k dostání pro plug-in hybridní verzi a ryze sportovní R-Line. „Designu jsme vtiskli ostřejší rysy, ovládání je ještě intuitivnější a znovu jsme vylepšili již tak vynikající jízdní vlastnosti našeho prémiového Volkswagenu. Výsledkem je opravdu všestranný automobil, který nadchne na silnicích, v terénu a samozřejmě i jako prvotřídní tažné vozidlo,“ říká o omlazení Imelda Labbéová z Volkswagenu.

Vrcholná verze pouze do zásuvky

Auto se bude prodávat v pěti motorizacích: jeden zážehový motor, dva turbodiesely a ve stejném počtu i plug-in hybridy. Zatím jsme bez informace, kolik automobil ujede čistě na elektřinu. Touareg se bude nabízet rovněž ve dvou výbavových stupních Elegance nebo R-Line.

Vrcholem nabídky je sportovně laděný Touareq R eHybrid. Disponuje zážehovým motorem V6 s elektromotorem, společně dosahují výkonu 340 kW. Kromě silného agregátu nabídne verze i další odlišující se prvky od standardního modelu jako je například kontrastní modré prošívání sedadel, modře lakované brzdové třmeny se stříbrným R nebo vzduchový podvozek „Air PHEV“.  

Modernizací prošel i samotný podvozek, který se ve všech zvolených verzí dodává s pohonem všech kol. Automobil je nově vybaven senzorem, který umožňuje skenovat zátěž střechy a podle toho upravovat elektronickou stabilizaci ESC, která spolupracuje se systémem odpružení a udržuje tím stabilní jízdní vlastnosti. Součástí je také aktivní stabilizace náklonu a řízení všech kol. Ve voze nechybí ani řada pokročilejších bezpečnostních asistentů.
Reklama

Diskuze

Jan - 25.05.2023 22:07:40
Před 5 lety jem byl v čínĕ,osvětlený znak na zádi auta značky byd
MARTIN - 25.05.2023 06:04:52
No tedy, vrcholná verze do zásuvky. To jsou silná slova. Přečtěte nebo poslechněte si pana Václava Smila o zelených technologiích a pak si na to udělejte svůj obrázek, než tuto hovadinu pořídíte. A bohužel VW již dávno není vrcholem německého inženýrství

Prohlédli jsme si naživo nový Volkswagen ID.7. Má unikátní funkci, která potěší každého řidiče

Předprodej na českém trhu odstartuje v květnu. První auta by k zákazníkům měla dorazit v listopadu
18.04.2023 09:33
|
2
Reklama

Volkswagen Golf se vzdaluje běžným řidičům. Poslední změny přinesly zdražení o desetitisíce

V únoru došlo k úpravě ceníků všech modelů značky. Zaměřili jsme se na německou ikonu
01.03.2023 11:30
|
2

Volkswagen vytvořil nový sportovní sběratelský kousek. V Česku ho dostane jen 20 vyvolených

Výkon motoráři vyladili na 333 koní. V interiéru je poprvé pravý karbon. Edice je ale přísně omezená
06.06.2022 19:15
|
8

Inzertních podvodníků s ojetými auty přibývá. Máme pro vás 5 tipů, jak jim nenaletět

Koupit ojetinu na internetu může být rizikové. Je potřeba si pohlídat nejen solidnost prodávajícího
20.05.2024 14:34
|
0

Sportovec to není. Škoda Kamiq v základu má ale všechno, co člověk potřebuje

Ani v nejnižším stupni výbavy auto nepůsobí vůbec jako holátko, ba naopak v tomto směru překvapí
17.05.2024 15:25
|
2
Reklama

Sázka na elektromobilitu Fordu nevyšla. Na každém prodaném vozu prodělá dva miliony

Automobilka sice vykázala vyšší prodeje EV aut. Na zalepení obchodních ztrát to ale nestačí
17.05.2024 11:41
|
6

Nový Hyundai i30 startuje v Česku na 430 tisících. V základu teď nabízí bohatší výbavu

Model je v nabídce ve třech karoseriích. Každou lze kombinovat se šesti stupni výbavy a třemi motory
15.05.2024 16:45
|
0
Reklama
Autosalon TV