Nová, ale ne tak úplně
Dacia Spring vypadá jako neotřelé auto do města se zajímavým neokoukaným designem. Tedy jen pro oko Evropana, protože jde zjednodušeně řečeno o elektrickou modifikaci laciného vozu Renault Kwid, který automobilka prodávala na trzích rozvojových zemí. Dacia Spring ale samozřejmě prošla homologací pro Evropu (i když se vyrábí v Číně) a tak je výrazně bezpečnější, než její předloha.
Spring měří na délku 3734 mm a široký je jen 1770 mm. Je to tedy poměrně malé auto, což je poznat v kabině. Za redaktora s délkou 192 cm, který pro sebe potřebuje slušnou porci místa za volantem, není šance si ve druhé řadě sednout. Za spolujezdce, který se trochu uskromní, už ale ano. Lidé jsou si v kabině také nezvykle blízko, což jsme vyzkoušeli, když jsem si na krátkou projížďku vyjeli ve třech.
Velkým překvapením je kufr. Jeden by čekal, že u malého elektromobilu nebude právě praktický. To ale není případ Dacie, protože baterie je schovaná pod zadními sedadly. Díky tomu je tu prostor na 290 litrů zavazadel, což je na danou třídu opravdu hodně. A to je pod podlahou kufru ještě schovaná rezerva! Nečekejte ale žádné praktické detaily. Kryt kufru je přichycen velmi ledabyle, při zkoušení se utrhl. Chybí také madlo na pátých dveřích. Zadní sedadla pak nejsou dělená, ale lze je sklopit. Výsledkem je 631 litrů šikmého místa.
Pokud jde o výbavu, základní úroveň Comfort používá 14palcové plechové disky, má šest airbagů, ESP, povinný systém nouzového volání eCall, denní LED světla, centrální zamykání, elektricky ovládaná přední i zadní okna, manuální klimatizaci, elektricky nastavitelná zpětná zrcadla či digitální rádio. To není zlé. Vyšší stupeň Comfort Plus přidává ještě oranžové exteriérové a interiérové dekorace, čalounění z umělé kůže, zmíněné rezervní kolo, infotainment Media Nav Evolution se základním mapovým pokrytím a kompatibilitou s chytrými telefony přes Apple CarPlay a Android Auto. To je na Dacii vlastně luxus.