Reklama
Nová auta

Značka SsangYong se mění na KGM. Pořád ale Čechy láká na pořádný kus auta za zajímavou cenu

Nové modely vsadily i na design a výbavu. Prvním autem, které nese jméno KGM, je luxusní Actyon
Zdroj: Tiskový servis KGM

V Česku je nová značka, i když její vozy už tuzemští řidiči dávno znají. Korejský SsangYong se totiž přejmenoval na KGM, přičemž se pod touto novou identitou začnou prodávat všechny jeho vozy na českém a slovenském trhu. „Rebranding je bezpochyby důležitým milníkem pro naši automobilku. Nicméně nevnímáme změnu jako revoluci, ale spíš chceme navázat na dobrou pověst, kterou si značka za ty roky mezi českými a slovenskými řidiči vybudovala,“ říká Country Manager KGM pro Českou republiku a Slovensko Dominik Ślusarczyk

První je Actyon

Prvním modelem, který bude automobilka nabízet pod novým názvem KGM, je Actyon. Na tenhle vůz si asi řada českých řidičů vzpomene, protože se před mnoha lety zapsal jako průkopník unikátní karoserie typu SUV-kupé. Dnes na to jde jinak a staví na osvědčeném receptu, který automobilce na českém trhu i v Evropě přinesl značný úspěch. Je to SUV, vypadá dobře, je prostorné a nabízí se za dobré peníze.

V nabídce značky se Actyon zařadí nad Torres. Oproti němu je fakticky dražší jen o 40 tisíc, ale protože se prodává pouze ve vrcholné výbavě Premium s minimem příplatků, má úplně jinou „cenu od“. Startuje částkou 949 900 Kč. Kompletní ceník KGM Actyon najdete v našem katalogu.

Actyon má být stylovější a dynamičtější, takže je o něco delší a nižší než Torres. Protože už přichází jako KGM, má novou vizuální identitu odkazující na korejskou vlajku a takzvané trigramy. Místo loga je využíván světelný podpis táhnoucí se napříč maskou s designem právě těchto trigramů. Vzadu je pak jméno modelu, značku KGM najdete jen na kolech a na volantu. Interiér vypadá velmi dobře, je čalouněný kůží, přičemž na výběr je tmavé a světlé čalounění, případně kombinace kůže/semiš. Právě čalounění je jeden z velmi mála možných příplatků. Místa je tu hodně a zavazadelník nabízí objem 668 až 1568 litrů. 

„Jsme si jistí, že se novému modelu bude dařit. Má pro to všechny předpoklady díky robustnímu, přesto elegantnímu designu a nadstandardnímu vybavení. Už teď o něm z trhu slyšíme pochvalné komentáře,“ dodává Ślusarczyk.

Startuje kampaň

Protože byli čeští a slovenští řidiči na značku SsangYong dlouhou dobu zvyklí, je potřeba jim přejmenování na KGM dobře vysvětlit. Reklamní kampaň značky, která bude probíhat v televizi, tisku, na internetu i na sociálních sítích, startuje už tuto středu 9. dubna. Stojí za ní agentura werk.camp.

„Stále jsme SUV specialista z Koreje a nabízíme vozidla se skvělým poměrem kvality a ceny, na tom se nic nemění,“ upozorňuje Dominik Ślusarczyk s tím, že věří v úspěch. Ostatně má na čem stavět. SsangYong v novodobé historii vstoupil na tuzemský trh v roce 2019, od té doby tu jezdí na 11 tisíc vozů této značky, na Slovensku je to 4 700 aut. O import se stará společnost Autowallis Distribution Kft, k dispozici je široká prodejní i servisní síť.

Jak šla historie

1954 - Vzniká společnost Ha Dong-hwan Automobile, která vyráběla autobusy tím, že předělávala americké vojenské nákladní vozy.

1967 – Značka se stává součástí společnosti Shinjin a začíná výrobu jeepů, které se po ukončení licence přejmenují na Korando.

1986 – O převzetí se uchází Samsung a SsangYong, SsangYong vyhrává a začíná budovat vlastní silnou automobilovou značku.

1991 – Vzniká technické partnerství se značkou Mercedes-Benz nejdříve na sportovní a užitková vozidla, později i na osobní vozy.

2000 – SsangYong expanduje na zahraniční trhy jako výrobce kompletní řady SUV.

2015 – Uveden model kompaktního SUV Tivoli, jehož se prodalo přes 145 000 kusů, což je nejvíc od založení společnosti.

2022 – Značku přebírá skupina KG Mobility a začíná období rebrandingu na KGM.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Na trh se vrací SUV, které před lety těžce předběhlo dobu. Jmenuje se Actyon, ale není to SsangYong

Původní Actyon založil kategorii SUV/kupé. Nejnovější generace právě vstupuje na český trh.
20.03.2025 10:02
|
0
Reklama

SsangYong Korando nabízí i po faceliftu za málo peněz tolik muziky, až vás to bude někdy štvát

Zatím poslední modernizace nebyla nijak dramatická, cena zůstává sympaticky nízká
29.01.2025 12:00
|
3
Reklama

Škodě Kodiaq roste nebezpečný konkurent. SsangYong Actyon sází na styl i obrovský kufr

Korejská automobilka vzkřísila jméno po ošklivém SUV. Novinka jde ale úplně jinou cestou
18.12.2024 15:00
|
7

Nejluxusněji vybavený SsangYong Torres teď stojí jako základní Škoda Kodiaq

SsangYong nadělil benzinovému Torresu stejný vzhled jako elektrické verzi. Co na to Pepa?
17.12.2024 13:47
|
12

To není nutrie, ale auto. Na Vltavě v Praze se plaví SUV, tak jsme se s ním svezli

Turisté z celého světa si přijeli vyfotografovat Karlův Most. Místo toho našli ale jinou atrakci
23.04.2025 13:13
|
0

Pátá Audi A4 patří mezi nejspolehlivější ojetiny. Ve statistikách exceluje, až na jeden ročník

Prozkoumali jsme data německých TÜV a ADAC. I desetiletá Audi A4 je bezproblémovým autem
23.04.2025 10:03
|
0
Reklama

Namalovaný zub na magistrále mate řidiče čtyři roky. Praha ho chce ale už brzy využít

Původně se mělo značení využít už v roce 2022, aktuálně jsou ale změny plánované na rok 2026
22.04.2025 07:41
|
18

Komentář: Nulová tolerance alkoholu trestá jen slušné řidiče. Opravdové opilce nezajímá

Česko patří v Evropě i ve světě se svou nulou k menšině. Její obhájci používají hlavně demagogii
21.04.2025 08:32
|
31
Reklama
Autosalon TV