Reklama
Nová auta

Japonská automobilka slaví 90 let a přináší slevu až 190 tisíc. Zaměřila se hlavně na SUV

Nissan představil nový akční ceník Jubileum. Víme, nakolik je výhodnější než ten předchozí
Zdroj: Tiskový servis Nissan

Asijský výrobce si letos pohrává s ceníky. Zkraje roku představil výhodnou limitovanou edici Powerline pro model Qashqai, u něhož zároveň omezil nabídku motorizací a došlo i na mírné zdražení. Na jaře se pak extravagantní SUV Nissan Juke zbavilo všech výbav a nabízelo se pouze v nové verzi Darling a podobně to bylo také u Nissanu X-Trail, který se do začátku léta nedal sehnat jinak než s hybridním motorem a pouze v akčních výbavách e-Powerline a e-Powerline+. Nyní je ale vše jinak.

Výbavy jsou zpět

Malý Nissan Juke se vrátil k tradičním výbavám a rovněž k březnovým cenám. Standard opět tvoří specifikace Visia s cenovkou 534 900 Kč s litrovým tříválcem o výkonu 114 koní. Pouze nejvyšší varianta N-Design od posledně výrazně podražila. Je to ale proto, že nově obsahuje sady Winter, Sound & Go a paket Tech, kde můžete najít jak LED mlhovky a výškově nastavitelné sedadlo spolujezde, tak i prémiový audiosystém s navigací, adaptivní tempomat, či bezpečnostní asistenční systémy. Po zdražení o 64 700 korun vyjde na 854 100 Kč.

Z nabídky se nicméně vytratila limitovaná edice Darling, která odpovídala současné výbavě N-Connecta, s tím rozdílem, že byla až o sto tisíc výhodnější. Víceméně ji nahrazuje akční ceník Jubileum, kde ale chybí základní tříválec a k dostání je pouze s hybridní pohonnou jednotkou 1.6 HEV za necelých 600 tisíc korun, což výsledku znamená zlevnění o 30 tisíc.

Mezi městskými „esúvéčky“ to významně pohnulo pořadím v přehledu nejlevnějších hybridních vozů. Na kolik se ale vyplatí Nissan Juke v porovnání s konkurenty? To se dozvíte zde.

Zlevnil i zdražil

Nissan Qashqai je v současnosti nejprodávanějším vozem značky, ačkoli posledních pár let se mu u nás moc nedaří. Současné statistiky Svazu dovozců automobilů (SDA) ukazují pouhých 166 prodaných kusů v letošním roce a zároveň umístění až na 122. místě v celkovém žebříčku, přitom do roku 2019 se pravidelně držel v první dvacítce. Nedávné změny v ceníku by mohly situaci alespoň trochu vylepšit.

Výroční ceník Jubileum, který nahrazuje akční ceník Powerline, totiž výrazně zvýhodňuje vybrané motorizace u prostřední výbavy N-Connecta. Opomíjí pouze hybridní jedna-pětku, čímž je s cenou přes milion korun dražší oproti minulému měsíci o 180 tisíc. Naopak základní třináctistovka je levnější o 70 tisíc, její výkonnější varianta dokonce o 190 tisíc a v kombinaci s automatem ušetříte ve srovnání s červencovými cenami dalších deset tisíc.

Nissan Qashqai jsme v akční výbavě porovnali s Hyundaiem Tucson, Škodou Karoq i dalšími nejprodávanějšími konkurenty. Výsledek naleznete zde.

Zlevnění až o 110 tisíc

Výrazné snížení cen si připisuje i největší nabízené SUV Nissan X-Trail. Sice přišlo o akční verze e-Powerline a e-Powerline+, které obsahově odpovídaly výbavám N-Connecta a Tekna, ale nově se objevuje limitovaná nabídka Jubileum. Ta podle ceníku zvýhodňuje základní provedení až o 185 tisíc korun, nicméně v porovnání s odstraněnou výbavou e-Powerline jsou hybridní motory levnější o 70 a 80 tisíc korun. Naproti tomu mild-hybridní patnáctistovka je ve srovnání s předchozí cenou o 110 tisíc levnější.

Ani Nissan X-Trail neunikl našemu porovnání s konkurencí. Výsledek naleznete zde.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tesla obrací a zdražuje až o 59 tisíc. Změny pocítil i nejprodávanější model

Ceny vozů Elona Muska lítají nahoru a dolu. Pouze jediný elektromobil zůstal na stejných částkách
11.08.2023 15:38
|
4
Reklama

Volkswagen zatápí konkurenci. Oblíbený Multivan zlevnil o téměř čtvrt milionu

Po úpravách se dostává na ceny kdejakého většího SUV. Je dokonce levnější než Škoda Kodiaq
09.08.2023 17:53
|
10

Škoda představila akční výbavy, oblíbené SUV ale nenápadně zdražila až o 75 tisíc

Změny cen se promítly hlavně u modelu Karoq, naopak Octavia jen přihodila nový kabátek
31.07.2023 07:30
|
2

Korejský prcek má novou tvář i lepší výbavu. Pod tři sta tisíc korun se už ale nevejde

Modernizovaná Kia Picanto obsahuje víc bezpečnostních asistentů. V základu ale chybí klimatizace
16.05.2024 07:52
|
1

Mild-hybrid od Peugeotu má díky netradiční technologii vyšší efektivitu. Dostupný je u většiny vozů

Dokáže jet po městě až polovinu času čistě na elektřinu. Vystačí si pouze se 48V baterií
10.05.2024 10:00
|
0
Reklama

Modernizovaný Hyundai Tucson získal ostřejší rysy i více výbavy. Pod kapotou má zpět turbodiesel

Oblíbené korejské SUV ztenčilo nabídku výbav. Základní benzinová šestnáctistovka posílila
09.05.2024 08:06
|
0

Toyota zlevňuje rodinné vozy až o 400 tisíc korun. Cenami pokořuje Octavii i Multivan

Změny u automobilky zaznamenaly vozy napříč kategoriemi. Mezi nimi je i oblíbená Corolla
03.05.2024 12:05
|
5
Reklama
Autosalon TV