Reklama
Nová auta

Škoda představila akční výbavy, oblíbené SUV ale nenápadně zdražila až o 75 tisíc

Změny cen se promítly hlavně u modelu Karoq, naopak Octavia jen přihodila nový kabátek
Zdroj: Tiskový servsi Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka začátkem července připravila pro modely Scala, KamiqKaroq speciální verzi Fresh, která je bohatší než standard Ambition a přitom je levnější případně za stejnou cenu. Mimo to ale poslední jmenované SUV zdražila, jak vyplývá z oficiálních ceníků značky.

Dražší a o motor chudší

Zatímco všechny vozy od škodovky si ponechaly své cenovky, Karoq se neubránil výraznému navyšování cen u top specifikací. Zmizely navíc výbavové stupně Style Exclusive či Sportline Exclusive a zároveň se přestal nabízet základní litrový tříválec, díky němuž ještě minulý měsíc startoval hluboko pod 700 tisíc korun. V současném ceníku se pod touto hranicí drží už jen přeplňovaná patnáctistovka v akční výbavě Fresh s rozdílem pouhé stokoruny.

Za necelých 700 tisíc bylo ještě v červnu možné pořídit vyšší úroveň Style, jenomže kvůli odstranění pohonné jednotky a zdražení o 50 tisíc korun nyní vyjde nejlevněji za 790 900 Kč. Na druhou stranu to kompenzuje bohatším standardem, kde nově přibyly přední parkovací senzory, parkovací kamera, adaptivní tempomat a vyhřívané čelní sklo i zadní sedadla.

Podobně je to u vrcholné varianty Sportline, která zdražila o 75 tisíc korun a přihazuje řadu asistenčních systému jako například sledování mrtvého úhlu, udržování v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek a nově nechybí ani navigace spolu s panoramatickou parkovací kamerou, naopak už není součástí adaptivní podvozek. Začíná na 865 900 korunách s benzinovou „jedna-pětkou“ a za nejvýkonnější motor o síle 190 koní si řekne víc než milion.

Pojďme se podívat na srovnání hlavních konkurentů Škody Karoq. V našem porovnávači se dozvíte jaký vůz nabízí lepší výbavu za méně peněz a jaký naopak větší prostornost. Stačí kliknout zde.

Exkluzivní výbava

Nejprodávanější vůz na českém trhu sice svou nabídku nerozšířil o akční výbavu Fresh, nicméně se představil v nové verzi Style Exclusive. Ta u Škody Octavie rozšiřuje prostřední stupeň Style o panoramatický kamerový systém, navigaci i sledování mrtvého úhlu. Součástí je rovněž udržování v jízdním pruhu a mezi komfortními prvky nechybí ani odvětrávaná přední sedadla.

Prodává se se všemi dostupnými motory, což v současné době znamená benzinovou patnáctistovku a naftový dvoulitr o výkonech 85 a 110 kW, a oproti nižší úrovni Style je o 100 tisíc dražší. Ve variantě liftback začíná na 849 900 Kč a za kombík se připlácí rovných 40 tisíc korun. Ten jsme také postavili v našem porovnávači vedle nejprodávanějších vozů na našem trhu. Výsledek uvidíte zde.
Reklama

Diskuze

Cyril - 31.07.2023 11:10:24
Jedná se o kartelovou dohodu, která je ilegální jenže v tomto případě je posvěcena všemi kontrolními úřady EU. Defacto je nařízená, aby se plnily nesmyslné plány EU s tou trapnou elektošaškárnou ! Neskutečný hnus !
Radek - 31.07.2023 10:29:05
Je vidět, že náklady automobilek na elektromobilitu kupující klasických nových aut rádi zaplatí, tak proč by nezdražovaly, své zisky si přece automobilky krátit nebudou. Inu - hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere.

MG útočí na post nejlevnějšího SUV na trhu. Oblíbený model snížil cenu o desítky tisíc

Během jednoho měsíce tu máme další změny. Tentokrát se ale týkají jen jednoho vozu
24.07.2023 07:52
|
12
Reklama

Opel mění ceníky modelů Crossland a Mokka. Zlevnil o desítky tisíc, má díky tomu nejlevnější diesel

Po květnovém zdražování některých vozů automobilka obrací a snižuje ceny oblíbených SUV
18.07.2023 13:33
|
3

Ford letos už potřetí zlevňuje oblíbené SUV. Přiblížilo se k předloňským cenám

Snížení cen se dočkal i nejprodávanější model. Ten navíc získal novou výbavu
13.07.2023 07:58
|
2

Podceňovaná technologie dnes dobývá automobilový trh. Objevuje se u téměř všech automobilek

Za průkopníka v oblasti hybridů je označovaná Toyota. Jde však o systém známý přes sto let.
05.06.2026 09:57
|
0

Prodej čínských vozů v Evropě se zdvojnásobil. V Česku vede nováček na trhu

Zájem je hlavně o vozy typu SUV. Jen v tomto roce se prodalo přes čtyři tisíce vozidel z Číny.
29.05.2026 10:00
|
0
Reklama

Lidé sice kupují kvalitní autosedačky, ale polovina z nich špatně poutá své děti, tvrdí expert

I zdánlivé maličkosti mohou mít velký vliv na funkci dětských sedaček. Důležitý je i správný výběr.
22.05.2026 10:04
|
0

Rodinné SUV za 550 tisíc korun. Dongfeng se rozhodl nalákat české řidiče na nízkou cenu

Model s délkou přes 4,5 metru nabídne velmi prostorný interiér. Slabinou ale bude menší kufr.
22.05.2026 07:54
|
0
Reklama
Autosalon TV