V ceně je i pětiletý servis
Základním motorem pod kapotou DS 9 je čtyřválcový benzinový turbomotor 1.6 PureTech s maximálním výkonem 165 kW, tedy 225 koní. Z místa na stovku zrychlí za 8,1 s a upaluje maximální rychlostí 236 km, což jsou u prémiových sedanů vyšší střední třídy velmi podprůměrné hodnoty. Spotřeba se má podle reálného měření WLTP pohybovat v rozmezí 6,9 až 7,0 l benzinu, což jsou naopak hodnoty povzbudivé.
Naftové motory donedávna vládnoucí této kategorii vozů DS pod kapotu nezařadilo, zato nabídne hned dvě plug-in hybridní verze. Již představenému benzinovému motoru bude v těchto vozech sekundovat elektromotor. Provedení E-TENSE 225 bude mít kumulovaný maximální výkon stejný jako základní pohonná jednotka, ale umí dle WLTP ujet 46-50 km čistě na elektřinu. Hodnoty zrychlení a maximální rychlosti se příliš neliší od čistě benzinové verze.
Protekční značku EL může dostat i nejsilnější provedení DS 9 označené jako E-TENSE 360 4x4, u něhož pomohou benzinové pohonné jednotce hned dva elektromotory (každý na jednu nápravu). Ve výsledku to znamená nejen pohon všech kol, ale také kumulovaný výkon až 360 koní a podstatně zajímavější zrychlení z místa na stovku za 5,6 s a maximálku 250 km/h. Tato verze ujede po plném nabití čistě na elektřinu dle WLTP 47 km.
Všechny vozy DS 9 se vyrábějí v Číně, ale nejsilnější provedení se ještě upravuje týmem DS Performance ve Francii.
DS 9 se v souboji s německými sedany podobné velikosti nepodbízí cenou. Základní provedení DS 9 PureTech 225 Performance Line stojí více než nejlevnější verze Mercedesu třídy E - přijde na 1 325 000 korun. Slabší plug-in hybrid je ve stejné výbavě o dvě stě tisíc dražší a za ještě silnější elektrifikovanou verzi s pohonem všech kol připlatí zákazník dalšího čtvrt miliónu.
Standardní výbava zahrnuje například zapuštěné kliky dveří, které se automaticky vysunují při detekce klíče v blízkosti vozu. Dále parkovací kameru, přední zadní a boční parkovací senzory, interiér čalouněný alcantarou, elektricky ovládaná a vyhřívaná sedadla s nastavitelnou délkou sedáku, adaptivní LED světlomety s natáčením, devatenáctipalcová litá kola, dvanáctipalcový digitální přístrojový panel nebo další dvanáctipalcový středový displej s on-line navigací.
Luxusnější výbavový stupeň Rivoli stojí o dalších sto tisíc korun více a i z něj se dá připlácet například za systém nočního vidění nebo systém skenování vozovky a okamžité nastavení tlumičů podle nerovností na vozovce. Cena DS 9 se tak může lehce vyšplhat i přes dva milióny korun. Součástí ceny všech verzí je i pětiletá tovární záruka a pětiletý servisní plán zdarma včetně výměny případně opotřebených dílů. Prodejní plány importéra nejsou nijak ambiciózní, spokojí se s nižšími desítkami kusů ročně.