Spalovací motor stále králem
Pomalu, ale jistě se přesouváme k pohonnému ústrojí zkoušeného Peugeotu 508, které se skládá z přeplňovaného benzinového čtyřválce o objemu 1,6 litru a elektromotoru. Zážehová jednotka dosahuje výkonu 133 kW a maximálního točivého momentu 300 N.m. Synchronní elektromotor je pak integrován do osmistupňové automatické převodovky. Jeho nejvyšší výkon činí 81 kW, přičemž kroutící moment definuje hodnota 320 N.m. Sečteno, podtrženo: hnací soustava poskytuje celkový výkon 165 kW a točivý moment 360 N.m. Roztáčena jsou výhradně přední kola.
Potřebnou energii čerpá elektromotor z akumulátoru o kapacitě 11,8 kWh, pouze 9,3 kWh je však vyhrazeno k běžnému provozu, zbylá energie slouží jako rezerva. Plně nabitá baterie by měla dle výrobce vystačit na 54 kilometrů dojezdu. Pochopitelně nejde o zcela reálnou hodnotu. Nám se v domácím prostředí plug-in hybridů, tedy ve městě, podařilo ujet přibližně 38 kilometrů. Je ale pravdou, že jsme nejeli takzvaně "Eko", spíše jsme simulovali jízdu klasického uživatele.
Prázdný akumulátor lze dobít několika způsoby. Buď ze standardní zásuvky, což zabere zhruba 8 hodin, z výkonnější nabíječky či wallboxu (6,6 kW, 32 A) za necelé dvě hodiny nebo pomocí rekuperace (proces přeměny kinetické energie zpět na využitelnou elektrickou energii při brzdění). Potencionálního zákazníka určitě nepotěší fakt, že Peugeot nabízí výkonnější palubní jednofázovou nabíječku (7,4 kW) za příplatek 8000 Kč, nikoliv zdarma jako řada konkurentů.