Nejzábavnější Audi současnosti!
Audi RS3 ale není pouze o motoru, řidiči dokáže vykouzlit úsměv na tváři i svými vytříbenými, ne-li dokonalými jízdními vlastnostmi. Na začátku článku jsme zmiňovali, že nová generace "eRSsa" disponuje zcela přepracovaným a nesmírně chytrým pohonem všech čtyř kol quattro, který dokáže vektorovat točivý moment nejen mezi přední a zadní nápravu, ale i mezi jednotlivá kola. Díky tomu se sportovní sedan stal v zatáčkách mnohem zábavnější a konečně se naučil řádně driftovat.
Pojďme si podrobně popsat, jak se vlastně Audi RS3 při sportovní jízdě v nejostřejším režimu chovala na klikaté a technicky náročné silnici. Na rovinkách, při nájezdu do zatáčky i na tvrdých brzdách byl sedan nesmírně stabilní. Nijak zvlášť sebou nevrtěl a působil jistě. V první fázi zatočení, kdy se těžiště vozu přesouvalo dopředu, docházelo k nepatrné nedotáčivosti. Přední kola se ale během milisekundy opět zakousla do asfaltu a Audi se bez ztráty gripu drala směrem k apexu.
V druhé fázi zatčení kompaktní sedan skvěle držel ideální stoupu a netrpěl na nedotáčivost, naopak zadek vozu měl tendenci lehce předbíhat příď. Při výjezdu ze zatáčky, neboli v poslední fázi, se vůz choval dvojím způsobem, záleželo na zvoleném jízdním režimu. Pokud byl nastavený mód "dynamic" nebo "RS Performence", mohl jít řidič brzo na plyn a nemusel se bát žádného vyloženě zákeřného chování, obzvlášť pokud nebyly vypnuté stabilizační systémy. Chytrý pohon všech čtyř kol rozdělil sílu tak, aby vůz opustil zatáčku co nejrychleji a nejstabilněji.
Pokud byl však před jízdou aktivován speciální driftovací režim "RS Torque Rear", Audi RS3 se při výjezdu ze zákruty chovala diametrálně jinak. Při sešlápnutí plynového pedálu putoval výkon primárně na zadní nápravu, přičemž nejvíce točivého momentu se přenášelo na vnější kolo. To mělo za následek čitelný přetáčivý smyk.