Kolik dojede, kolik vypije?
Jak nám říká označení verze Hybrid 225, jde o plug-in hybridní hnací ústrojí se systémovým výkonem 225 koní, tedy 165 kW. Stojí za ním kombinace benzinového čtyřválce o objemu 1,6 litru (132 kW) a elektromotoru o výkonu 81 kW. Výkony obou jednotek se samozřejmě nesčítají. K tomu tu je osmistupňová automatická převodovka, což je podle našeho názoru mnohdy lepší řešení než bezstupňová možnost. Baterie má velmi slušnou kapacitu 12,4 kWh, proto automobilka slibuje dojezd na jedno nabití až 60 kilometrů.
Auto je po nastartování vždy v elektrickém režimu, popřípadě hybridním, pokud je už baterie vybitá. Tichý pohyb v malém prostoru je velmi příjemný. Elektromotor skvěle funguje při akceleraci, vyplňuje totiž mezery, kde by benzinové jednotce trvalo déle se „sebrat“ a vyrazit. To se ukazuje hlavně ve městě, kde je potřeba rychle reagovat na mezery na křižovatkách nebo při rozjezdu od semaforů. Do města je tohle auto lahůdka. A totéž platí i na silnice, kde elektromotor vykrývá mezery při řazení. Systém navíc dokáže jet až 135 km/h čistě na elektřinu, takže můžete do města dojíždět i ze satelitů. Díky značce EL pak třeba v Praze zaparkujete kdekoliv.
V reálném provozu je ale dojezd o něco kratší než udává tabulka. My jsme se dostali nakonec na 45 kilometrů čistě elektrické jízdy. Je pěkné, že palubní počítač pro každou jízdu v procentech vypočítává, jakou vzdálenost jsme dojeli bez emisí. Překvapením je celkový dojezd, který na začátku věštil okolo 700 kilometrů, a to má auto jen 40litrovou benzinovou nádrž. V hybridním režimu jsme ale jezdili za 5,2 litru benzinu a tak odhad nebyl realitě tak vzdálený. Hybridní Peugeot do zásuvky umí jezdit opravdu za málo. Není nutné dodávat, že pokud ho budete pravidelně dobíjet, můžete jezdit jen na elektřinu.