Drahá, ale přesto vlastně levná
K půldennímu testování jsme měli k dispozici hned tři různé varianty, které jsme také na stejných okruzích v Praze a jejím okolí vyzkoušeli. Šlo o vozy na německých značkách, které tak nemusejí zcela odpovídat českým stupňům výbavy, ale každopádně obsahovaly většinu prvků výbavy, které model nabízí.
Připomeňme, že se Opel Astra na českém trhu prodává od 479 990 korun, což je cena, která by ještě před několika lety byla v nižší střední třídě naprosto neslýchaná a nekonkurenceschopná, ale v aktuální situaci jde spíše o levnější vstupní cenu pro hatchback nižší střední třídy. Ještě stále existují rodinné hatchbacky, které se dají pořídit za méně než 400 tisíc korun. Ale jde pouze o dva modely, které naleznete
ZDE. Do půl miliónu už je výběr širší (zařadili jsme do něj i liftbacky s protaženou zádí), jak se můžete přesvědčit
ZDE.
Mezi zcela novými vozy je Astra nejlevnější. I její sourozenci se prodávají dráž. Cena nového
Peugeotu 308 začíná na 490 tisících, prémiová
DS 4 dokonce na 720 tisících.
Základní cena nového Opelu Astra se pojí s tříválcovým benzinovým turbomotorem 1.2 Turbo 81 kW, který jsme nezkoušeli. Připravili jsme ale jeho
porovnání se stejně výkonnými hatchbacky Hyundai i30 a Škoda Scala ZDE.
V aktuálních podmínkách, kdy se na některé vozy čeká více než rok, potěší relativně rychlá dostupnost nového Opelu Astra. "Zájemce vůz dostane do čtyř měsíců od objednání. Skladové vozy budeme mít od poloviny dubna," řekl k tomu tiskový mluvčí českého zastoupení značky Martin Hejral.
Při našich testech jsme měli možnost vyzkoušet silnější provedení tříválcové dvanáctistovky s výkonem až 96 kW a manuálním řazením. Dále naftovou patnáctistovku se stejným výkonem v kombinaci s automatem a plug-in hybrid tvořený kombinací elektropohonu a benzinového čtyřválcového turbomotoru 1.6 Turbo se systémovým výkonem až 133 kW. Kliknutím na tlačítko PROHLÉDNOUT si můžete přečíst první jízdní dojmy z každé z těchto tří verzí a najdete tam i jejich porovnání s konkurenty a sourozenci.