Pravidelný servis prodlužuje pandám život
Všechny pohonné jednotky s výjimkou dieselu se spoléhají na ozubený rozvodový řemen, který se mění po 120 000 km nebo šesti letech provozu. Motorový olej se mění po 20 000 km nebo po
dvou letech (zkrácením intervalu nic nezkazíte, zejména pokud jezdíte kratší vzdálenosti). U zážehových motorů 1.1 a 1.2 je třeba vymezovat
ventilovou vůli po ujetí 60 000 km, motor 1.4 16V a diesel se spoléhá na hydraulické vymezování.
Panda je v našich očích povedený vůz, který nestojí raketu a má levný provoz. Jedinou hrozbou může být selhávající posilovač řízení, u kterého stojí výměna elektromotoru stejně jako vůz samotný. Kdo by čekal příznivé ceny originálních dílů, bude nepříjemně zaskočen. Naštěstí většinu věcí seženete v druhovýrobě nebo na vrakovištích.
Renomované německé statistiky spolehlivosti se v hodnocení Fiatu Panda diametrálně liší, což se moc často nestává. Zatímco v žebříčcích ADAC, který vychází ze zásahů "žlutých andělů na silnicích", patří italský minivůz mezi jedničkáře, v TÜV Auto Reportu, který bere v potaz výsledky technických kontrol, jej objevíte mezi propadáky. Svědčí to o častých závadách drobnějšího charakteru, které auto nezastaví.
Při pořizování Fiatu Panda je třeba pečlivě zkoumat minulost vozu. Zvláště plynové verze totiž sloužily rozvážkovým službám či organizacím typu Drink SOS a mohou mít "nalítáno" velké množství kilometrů s různými řidiči ne právě ohleduplným jízdním stylem.