V Tuzexu i v Mototechně
Jak se jezdí Fiatem 500? Řazení je poměrně jemné a přesné, ale vyžaduje cvik a trpělivost. Aby se předešlo lámání zubů převodovky, která nemá synchronizaci, je nutno řadit s dvojím vyšlápnutím spojky. Přístrojová deska se vyznačuje spartánskou jednoduchostí – nic zbytečného (rychloměr, počítadlo ujetých kilometrů, kontrolky dobíjení, tlaku oleje v motoru, zapnutí parkovacích světel a signalizace nízké hladiny benzínu).
Jednoduché páčky slouží k zapínání parkovacích světel a k přepínání tlumených a dálkových světel, další páčka ovládá směrovky. Ruční plyn pomáhá startování a při jízdě dlouhou rovinou není potřeba držet nohu na plynovém pedálu (jednoduchý předchůdce tempomatu). Startuje se ruční páčkou mezi sedadly, kde se také nachází páčka sytiče.
S pětistovkou se jezdí jediným způsobem – plyn musíte zašlápnout až do podlahy. Tehdy se poměrně nedotáčivé auto změní v silně přetáčivé a řidiči dává pocítit silný skluz zádě. Se šnečím zrychlením nelze udělat nic (13,2 kW, maximální rychlost 96,3 km/h, zrychlení na 1 km s pevným startem 53,7 s). Nepříjemná je vysoká hladina vnitřního hluku. Překvapením je, že se za volant vejde i dvoumetrový muž (hlava mu občas vykoukne střešním oknem). Při čelním nárazu vás spolehlivě zabije vražený volant a následuje kremace - nádrž je totiž před řidičem v kufru.
Ve standardním provedení stál Fiat 500 F v Mototechně 49 000 Kčs, model 500 L byl k dostání pouze v prodejně Tuzex. K 31. 12. 1971 bylo přihlášeno 2 026 Fiatů 500, na jaře následujícího roku Mototechna prodala posledních 174 ks „pětistovek“ za cenu 35 000 Kčs za kus.