Ani Volkswagenu se v březnu vůbec nedařilo, meziročně si totiž pohoršil o 464 aut. V rámci jednotlivých modelů zaznamenal nejméně nových registrací Touran (-121 oproti loňskému roku), T-Cross (-70), Tiguan (-59) a Golf (-57). Třetí automobilkou s největším meziročním propadem prodejů za měsíc březen byla na českém trhu jihokorejská Kia, která přišla o celkem 255 vozů. Z velké části se na tom podepsal stěžejní model Ceed, jehož registrace se scvrkly o 103 aut.
Překvapivě málo bylo přihlášeno také prémiových vozidel se čtyřmi kruhy na kapotě, konkrétně o 235 méně než loni v březnu. Podle mluvčího značky Audi pro Českou republiku to má však pádný důvod. „Když se podíváme na naše dva bestsellery, kterými jsou Q7 a Q8, zjistíme, že se v březnu prakticky neprodávaly. Důvodem meziročního propadu je fakt, že obě auta v původních verzích odcházela z trhu a nahrazovaly je modernizovaná provedení. Zákazníci tak měli k dispozici výhradně skladové vozy, u nichž nemají širší možnost individualizace," vysvětlil.
Podobné odůvodnění nám pak podala i sama mluvčí mladoboleslavské Škody Michaela Sklenářová: „Náhlý pokles registrací, který evidujeme za měsíc březen, je způsoben obměnou pěti modelů současně. Jedná se o modernizované modely Scala, Kamiq a Octavia, dále pak nové generace modelů Superb a Kodiaq. Část zákazníků stále vyčkává na nová provedení modelů, jejichž výroba nabíhá postupně a dosud nedosáhla plné kapacity. Souběh těchto okolností může dodávky vozů ovlivňovat i v druhém čtvrtletí.“
Jiné modely jako jsou třeba Volkswagen Touran, T-Cross nebo třeba Ceed už jsou na trhu zase poměrně dlouho, takže se dá očekávat jejich přirozený úbytek. Každopádně příčin může být více, což se ale podle Rozkošného ukáže až v druhá polovině letošního roku.