Elektrická kouzla
RS do zásuvky, a to je podstatné, začíná na ceně 939 900 Kč, tedy stejně jako klasická benzinová verze s automatem a o 40 000 Kč dráž než ta dieselová. Jaké argumenty hovoří pro jeho koupi? Popravdě řečeno je jich v konkurenci klasického 2.0 TSI a 2.0 TDI dost poskrovnu.
Ano, RS iV umí být velmi rychlé auto, ale pocity, kterých se řidiči při té rychlosti dostává, jsou diametrálně odlišné od těch, zažívaných v "klasice." Začíná to strašidelným elektronickým zvukem osmiválce - motor 1.4 TSI totiž nic co by jen zdánlivě připomínalo sportovní sound, nevydává. Pro absenci jakéhokoliv citu v řízení schází radost ze zatáčení, cokoliv přirozeného. Další nepříjemností je, že řazení je u hybridu pomalejší než u klasického DSG. Zejména při prudším zpomalování to docela trvá.
Auto se snaží primárně jezdit na baterky, které vám stačí papírově na 60, reálně ale spíš tak na 40 kilometrů jízdy. V hybridním režimu se oba pohony doplňují, a to vcelku logicky. Rozjezdy probíhají na elektromotor a udržování rychlosti má na starosti zážehová čtrnáctistovka, tak jednoduché to ale samozřejmě není. Vstupuje do toho celá řada proměnných, na základě kterých se auto rozhoduje, který pohon je nejlepší zrovna poslat do akce. Baterie systém nikdy nenechá vybít pod 20 %, ale na této hranici už auto využívá především spalovací motor a na dynamice i spotřebě to je znát.