Reklama
Nová auta

Sbírat body se vyplatí nejen v obchodě. S Kiou za ně lze nově získat volné kilometry pro dobíjení

Chytré zapojení uživatelů pomůže s odstraněním překážek bránících rozšíření e-mobility
Zdroj: Tiskový servis Kia

Jihokorejská automobilka přišla s nápadem rozšířit služby dobíjení s přidanou hodnotou a tím zatraktivnit elektromobilitu. Kia se spojila s platformou &Charge, která umožní evidovat kilometry a následně je směňovat za bezplatné dobíjení elektromobilů. Služba zatím funguje v Rakousku, Německu, Dánsku, Španělsku a ve Velké Británii. Od prvního čtvrtletí však začne běžet i v České republice. Informace uvedla Kia ve své tiskové zprávě.

Tak trochu jiný cashback

Princip spolupráce spočívá ve sbírání bonusových bodů ve službě &Charge, které následně lze využít v aplikaci Kia Charge. Nasbírané body (volné kilometry) se dají získat například online nakupováním. Platforma využívá spojení s více než 1500 partnerskými obchody. „S postupným rozšiřováním naší nabídky elektromobilů je důležité, aby síť dobíjecích stanic nabízela stejnou dostupnost a kvalitu, na kterou jsou uživatelé našich nejmodernějších elektromobilů již zvyklí,“ uvedl Sjoerd Knipping, viceprezident pro marketing a produktové plánování ze společnosti Kia Europe, a dodal: „Spolupráce s platformou služeb &Charge může náš potenciál k naplnění uvedeného cíle jen posílit.“

Kilometrové body tak získáte například v německém Lidlu, kde jeden kilometr vychází na utracená tři eura. Podobný princip je i v dalších obchodech. Na webových stránkách &Charge se tak snadno můžete podívat do seznamu partnerů a zjistit, za kolik musíte nakoupit, aby se vám nabil do aplikace jeden kilometr. Kdo tak často a rád nakupuje, získá sekundární výhodu, kterou následně uplatní při dobíjení svého elektromobilu. Možností, kde utratit peníze je opravdu mnoho, ať už se jedná o potraviny, věci pro děti anebo obchody s elektronikou.

Prakticky to funguje tak, že jeden kilometr se nabije za určitou částku. Většinou je to jedno až osm euro. Body lze následně využít na veřejných dobíjecích stanicích. Místo peněz se vám tak strhnou „volné kilometry“ a tím pádem sníží i provozní náklady na dobíjení. Aby vše fungovalo, jak má, je nutné službu používat pravidelně.

Za zpětnou vazbu další volné kilometry

Kromě sbírání bodů za utracené částky se uživatelé mohou k volným kilometrům za nabíjení dostat i jiným způsobem. V reálném čase mohou poskytovat zpětnou vazbu k jednotlivým dobíjecím stanicím. Data se následně budou shromažďovat a pomáhat provozovatelům zlepšit služby. Zvýší se tím také efektivita práce, protože o případných problémech se provozovatel stanice dozví okamžitě a ne třeba až při průběžné kontrole, náprava tak bude mnohem rychlejší.

„Zákazníci Kia poskytováním zpětné vazby na jedné straně získávají kilometry &Charge, využitelné na veřejných dobíjecích stanicích přes aplikaci Kia Charge, ale současně pomáhají zajistit funkčnost veřejné dobíjecí infrastruktury v kvalitě zaručující rozvoj celého hnutí e-mobility,“ dodává Knipping.
Reklama

Diskuze

PICHAV - 17.01.2023 17:07:31
TO SI MUZOU NECHAT !!!! JEDINE PRO DUCHRDCE DO LIDY A KAUFRNDU !!!! BILLA BYLA SICE PODLE MEHO GUSTA !!!! ALE TO BY TAM NESMELI DUCHRDCI !!!! ZDRZOVAT S SENILNIMA DEBILNIMANALEPKAMA !!!! SLEVY A REKLAMY JE RAKOVINA SVETA !!!! A UMIRAJI NA NI STARI I MLADI
Toto - 17.01.2023 16:34:04
Celý ten absurdní humbuk okolo nesmyslu " vše na baterky" se mění v nechutnou frašku,kterou už nelze brát ani vážně.

Se zvířecí kůží nebo dřevem bude brzy konec. Kia, Škoda i BMW investují do zpracování odpadů

Recyklované materiály jsou v nových autech čím dál častěji. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších
28.07.2022 07:31
|
3
Reklama

Evropským autem roku 2022 je Kia EV6. Porazila pět elektromobilů včetně Škody Enyaq

Celkem se finále účastnilo sedm automobilů. Jen Peugeot 308 ale není elektromobilem
28.02.2022 17:28
|
2

Nová Kia Sportage je delší, širší, vyspělejší, ale výrazně dražší než předchůdce

Porovnali jsme novou a předchozí generaci korejského SUV Kia Sportage
26.01.2022 16:06
|
5

Suzuki se svou Vitarou zdaleka nekončí. Oblíbené SUV prošlo omlazením, je mírně dražší

Razantní proměna se nekonala. Kabina i motorizace zůstaly stejné, elektronika je teď ale vyspělejší
23.05.2024 08:14
|
0

Oprava Barrandovského mostu se nakonec nestihne v termínu. Stavaři musí vyřešit nečekaný problém

Otevření dopravního uzlu se posune o několik týdnů. Za zdržení mohou původní nekvalitní práce
21.05.2024 13:57
|
4
Reklama

Inzertních podvodníků s ojetými auty přibývá. Máme pro vás 5 tipů, jak jim nenaletět

Koupit ojetinu na internetu může být rizikové. Je potřeba si pohlídat nejen solidnost prodávajícího
20.05.2024 14:34
|
1

Sportovec to není. Škoda Kamiq v základu má ale všechno, co člověk potřebuje

Ani v nejnižším stupni výbavy auto nepůsobí vůbec jako holátko, ba naopak v tomto směru překvapí
17.05.2024 15:25
|
2
Reklama
Autosalon TV