Motor 1.0 TCe má pozitiva i mouchy
Všechny tři testované verze měly pod kapotou litrový benzinový tříválcový turbomotor, v jednom případě byl schopen konzumovat i plyn LPG. Motor umí být živý při vytáčení do vyšších otáček, ale v těch nejnižších je po šlápnutí na plyn marný a klepe se jak drahý pes. Turboefekt je poměrně značný, takže s motorem není zvlášť po městě úplně jednoduché jezdit plynule. Také jeho spotřeba velmi závisí na stylu jízdy a i při našem testu se v různých pasážích měnila od čtyř až po více než deset litrů benzinu na sto kilometrů. Příjemně překvapilo odhlučnění motoru, ale i kabiny celkově. Díky za to patří i výrazně lepší aerodynamice, která ztišila obtékání vzduchu ve vyšších rychlostech. Základní pohonnou jednotkou je ten samý motor bez turba, který jsme zatím neměli možnost otestovat.
Naftový motor se v nové generaci Sandera neobjeví. Zatím se neplánuje ani elektrifikace, byť by ji platforma auta umožňovala.
Podvozek boduje zejména komfortem tlumení - a to na patnácti i šestnáctipalcových kolech, které může mít Sandero Stepway. Na jedničku zvládal i hluboké pražské výmoly, jejichž projetí doprovází u většiny konkurenčních aut hlasitá rána.
V rychle projetých zatáčkách se Dacia Sandero hodně naklání a sportovnost rozhodně nepatří k vlastnostem, jimiž by se chtěla chlubit, ale podvozek i jeho elektronika nám i v extrému připadal nezáludný a předvídatelný. S autem jsme dosáhli až tachometrových 175 km/h a ani v takové rychlosti nám Sandero nepřipadalo nebezpečné a nějak výrazně hůře ovladatelné. V tomto ohledu výrazně dospělo.