Málo místa nad hlavou i v kufru
První dojmy z interiéru jsou skvělé. Místo řidiče vypadá futuristicky, moderně, ale zároveň uživatelsky příjemně. Dominují mu dva velké displeje, jeden za volantem a druhý na středovém panelu, který je silně natočený k řidiči. Hodně to připomíná řidičovu zónu u bohatě vybavených verzí nového Volkswagenu Golf. I když laserové měřidlo prozrazuje, že rozměry interiéru jsou totožné se sourozencem DS3 Crossback a velmi podobné i dalším dvěma malým koncernovým sourozencům Citroënu C3 Aircross a Peugeotu 2008, design je naprosto svébytný a velmi zajímavý.
"Mokka prošla takzvaným digitálním detoxem," vysvětluje mluvčí Opelu Martin Hejral. Znamená to, že by multimediální displeje měly za jízdy řidiče pouze informovat a nevyžadovat po něm žádné úkony. Nejdůležitější věci související s jízdou se řeší páčkami a tlačítky.
Sedáme na zadní sedadla a nadšení rychle ochládá. "Sakra, co je to tady za hrb nad hlavou," kleju, když se svými 174 cm výšky po napřímení a položení hlavy do opěrky na krajním sedadle za řidičem dřu mozkovnou o strop. Místa na kolena je sice relativně dost, takže se lze sesunout, ale už dva cestující s výškou 180 cm budu míst problém za sebou pohodlně cestovat. Šířka interiéru patří i v rámci malých SUV k podprůměru.
Žádná sláva to není ani v kufru, 350 litrů zavazadlového prostoru je jedna z nejnižších hodnot mezi SUV, to samé maximální délka kufru 68 centimetrů. Zavazadlový prostor je stejný pro spalovací verze i elektromobil, tomu ale chybí rezervní kolo.
Kdo chce praktické rodinné auto, ten ať o novém Opelu Mokka rozhodně neuvažuje. Bude to asi dost drahá stylovka pro jednotlivce páry. Takových aut je ale na trhu spousta a Češi na ně nejsou zase až tak moc zvědaví. Ti preferují kombinaci atraktivního designu s velkým vnitřním prostorem, kufrem a rozumnou cenou. A zřejmě nepůjde ani o běžné auto do firemních flotil. Je tedy otázka, jestli není plán prodeje kolem čtyř set aut za rok na český trh až příliš optimistický.