Nečekaně praktický a variabilní
Ano, Mercedes u některých svých modelů kopíruje strategii Škodovky. Nabízí na podvozku malých vozů nečekaně velká a prostorná auta za velmi zajímavé ceny. Díky tomu tak modely CLA nebo nově právě GLB konkurují i takzvaným neprémiovým automobilkám, tedy třeba Škodě, Volkswagenu, Opelu, Fordu nebo francouzským, japonským a korejským značkám.
Mercedes-Benz GLB měří na délku 4,63 metru, je tedy o pouhých sedm centimetrů kratší než Škoda Kodiaq a jen o tři centimetry kratší než jeho o kategorii vyšší a dražší sourozenec GLC. Z tohoto hlediska tedy už nepatří mezi kompaktní SUV, ale mezi velká auta. Za příplatek lze mít i dvě sedadla ve třetí řadě a tudíž sedmimístnou kapacitu. Na rozdíl od spousty jiných aut se i na prostřední místo ve druhé řadě může usadit dospělý člověk.
Tři dospělí se tam ale budou hodně mačkat. V čem totiž Mercedes GLB mezi velká auta nepatří? V šířce interiéru. Tady za všemi konkurenty zaostává a za některými výrazně. Naopak místa na nohy jsme naměřili jen 2 cm méně než u Škody Kodiaq a také nad hlavou je to slušný standard. Do auta se tedy vejde pět hubených dospělých, kteří mohou být i vysocí. "Naše" GLB nemělo příplatková místa ve třetí řadě. Upřímně řečeno si je tam moc neumím představit, ale na obrázku to tak zle nevypadá.
Zavazadlový prostor s udávaným objemem 585 litrů je v porovnání s konkurenty krátký a mělký, ale velmi široký v místě mezi podběhy. Potěší variabilita, která si nic nezadá s vozy kategorie MPV. Zadní sedadla lze podélně posouvat, jejich opěradla mají nastavitelný sklon a jsou dělená v praktickém poměru 40:20:40. Zavazadlový prostor obsahuje pásky, kterými lze uchytit menší předměty a po sklopení zadních sedadel vzniká mezi nimi a podlahou kufru rovná plocha. Podívejte se do galerie pod tímto textem, kde najdete kromě fotek i další informace.