Reklama
Nová auta

Květen je ve znamení slev. Další automobilka zlevňuje o desítky tisíc korun, navíc mění nabídku

Úpravy cen se týkají téměř všech vozů Citroënu a dosahují hodnoty až 120 tisíc
Zdroj: Tiskový servis Citroën

Francouzský výrobce má letos z hlediska prodejů poměrně slušný rozjezd. Oproti minulému roku se podle statistik Svazu dovozců automobilů stále drží v plusových číslech, přičemž v dubnu si připsal největší nárůst, a to zhruba patnáct procent. Největším tahounem je tradičně malý hatchback Citroën C3 spolu s větší C4. I na ně se vztahují nedávné změny.

Na slevu dosáhnou jen někteří

V současných cenících se vyskytují hlavně bonusy, co mohou uplatnit jen majitelé starších aut. Jsou totiž podmíněné poskytnutím vozu na protiúčet, což je případ i úspěšného modelu Citroën C4. Ten se v takovém případě dá nově pořídit o 40 tisíc korun levněji s cenovkou 459 900 Kč spolu se základním motorem 1.2 PureTech 100 ve verzi Live Pack.

Podobně je to u nejmenšího SUV s názvem C3 Aircross, kde je nabízena sleva 30 tisíc korun v případě výkupu stávajícího auta. Nicméně se už nedá zakoupit v základní výbavě Feel, jelikož ta byla v květnu odstraněna z nabídky a její roli převzala specifikace Feel Pack s koženým volantem, střešními ližinami, mlhovkami a elektricky sklopnými zrcátky navíc.

Nižší sourozenec Citroën C3 byl v tomto směru o něco štědřejší. Sice je výkupní bonus „pouze“ 20 tisíc, ovšem provedení „You!“ navíc snížilo cenu zážehového tříválce o 15 100 korun na necelých 350 tisíc a top varianta Shine odečetla z cenovek částky 10 a 15 tisíc, čímž se i bez dodatečné slevy dostala pod hranici 400 tisíc korun. V žebříčku nejlevnějších malých hatchbacků si tak čtyřmetrový Francouz citelně vylepšil pozici. Jak si ale vede v přímém srovnání s konkurencí? To se dozvíte v našem připraveném porovnávači zde.

Zvýhodnění spalovacích motorů

Vedení Citroënu se rozhodlo u rodinného SUV C5 Aircross zvýhodnit pouze klasické benzinové a naftové pohonné jednotky bez elektrického dopingu. Plug-in hybridy tak zůstaly na stejné ceně a nadále se prodávají od 970 tisíc korun. Pro motory na fosilní paliva se nově vztahuje sleva při výkupu vozu ve výši 60 tisíc korun a nejnižší stupeň Live Pack spolu s výbavou Feel navíc zlevnil zážehovou dvanáctistovku o dalších 20 tisíc a turbodiesel 1.5 BlueHDi o výkonu 130 koní dokonce o 30 tisíc korun. Bez výkupního bonusu startuje na 655 900 Kč a dostává se před českého reprezentanta i oblíbeného Korejce. Jejich srovnání naleznete zde.

Nevšedně vyhlížející kombík Citroën C5 X během úprav ceníků odstranil ze svého seznamu benzinovou šestnáctistovku se silou 180 koní a nahradil jí novou verzí plug-in hybridního motoru o shodném výkonu. Objevuje se od druhé nejnižší úrovně Feel Pack, kde vystřídala svou silnější variantu s 225 koňmi pod kapotou, s cenou 1 080 000 Kč je ale o 50 tisíc výhodnější. Levnější ovšem může být i zážehový tříválec pro majitele starších vozů. Ti mohou využít slevu 60 tisíc korun.

Sleva bez podmínek

Největší pokles cen si připisuje praktická osobní dodávka na elektrický pohon Citroën ë-Berlingo. Základní provedení Live Pack zlevnilo o rovných 70 tisíc korun bez nutnosti poskytnout vůz na protiúčet a startuje na 905 000 Kč, v případě prodloužené verze XL je to o 25 tisíc víc. Vyšší stupeň Feel se po slevě 80 tisíc korun dostalo pod hranici jednoho milionu a stejně je to u nejvyšší specifikace Shine, která snížila cenu o 120 tisíc korun a vychází na 970 000 Kč.

Změny v ceníku učinily ë-Berlingo nejdostupnějším elektromobilem ve své kategorii. Nabízí konkurence lepší výbavu? Na to se podívejte do našeho připraveného porovnávače, kam jsme zařadili všechny elektrické osobní dodávky na trhu. Stačí kliknout zde.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ceny jako před rokem. Kia se snaží zachránit prodeje, nabízí slevy pro většinu svých aut

Korejská automobilka upravila nejen cenovky vozů, ale zaměřila se i na dodatečné slevy
02.05.2023 07:42
|
0
Reklama

Francouzi dávají větší slevy než během týdenní akce. Peugeot 2008 se teď vejde pod půl milionu

Kdo si na konci března pořídil nový Peugeot, pohled do současných ceníků ho možná nepotěší
24.04.2023 07:24
|
1

Automobilky se předhánějí ve zlevňování. Ford nedávno snížil ceny až o 170 tisíc korun

Dubnové změny se sice týkají jen pár modelů, o to byly ale výraznější
20.04.2023 07:37
|
2

Renault v květnu zvýhodnil vybraná SUV o desítky tisíc. Oblíbený hatchback naopak zdražil

Sleva se týká například elegantního SUV i francouzského obra. Ten je dostupnější než kdy dříve
24.05.2024 13:51
|
1

Audi rozšiřuje akční nabídku Perfection i na oblíbená SUV. Zvýhodnění jde až do výše 232 tisíc

Speciální edice obsahuje řadu doplňků a designových prvků. Samozřejmostí je i pohon všech kol
23.05.2024 12:15
|
0
Reklama

Korejský prcek má novou tvář i lepší výbavu. Pod tři sta tisíc korun se už ale nevejde

Modernizovaná Kia Picanto obsahuje víc bezpečnostních asistentů. V základu ale chybí klimatizace
16.05.2024 07:52
|
1

Mild-hybrid od Peugeotu má díky netradiční technologii vyšší efektivitu. Dostupný je u většiny vozů

Dokáže jet po městě až polovinu času čistě na elektřinu. Vystačí si pouze se 48V baterií
10.05.2024 10:00
|
0
Reklama
Autosalon TV