Reklama
Řidičův chleba

Škodovka přichází s novinkou, která řidičům šetří čas i nervy. Nejvíc ji ocení mladá generace

Škodabox umožňuje jednodušší příjem a výdej vozů v servisu. Zákazníci mohou přijet klidně v noci
Zdroj: Tiskový servis Škoda Auto

Služby okolo auta mají být hlavně praktické a jednoduché. Škoda proto dál rozšiřuje ekosystém Škoda Connect a aplikaci MyŠkoda. Od online objednání do servisu, přes platby parkovného a paliva až po novinku jménem Škodabox, zabezpečenou schránku na předání klíčů mimo otevírací dobu.

Škodabox mění pravidla hry

Představte si AlzaBox, akorát ne na balíčky, ale na bezpečné předání klíčů od auta. Přijedete kdykoliv, na dotykové obrazovce zadáte své telefonní číslo, přijde vám SMS s kódem a příslušná schránka se otevře. Klíče tak můžete nechat v bezpečí i po zavíračce a ráno se jich ujme servisní poradce. Po dokončení zakázky je vrátí zpět do boxu, vy si je vyzvednete opět na kód. To není žádné sci-fi, ale již fungující nová služba od Škodovky. V plánu je i převzetí náhradního vozu. 

Servis bez telefonátů. Postačí aplikace

K novince se samozřejmě váže aplikace MyŠkoda, která mimo jiné umí poslat do zvoleného dealerství údaje o autě včetně aktuálního nájezdu a nabídne volné termíny servisní prohlídky. Zákazník si vybere, co mu sedí, a během chvilky dostane potvrzení.

Autorizovaný servis přitom dopředu ví, o jak rozsáhlou zakázku půjde, život všem to zjednodušuje víc než nekonečné domlouvání po telefonu. Přístup přes aplikaci mají vozy se službami Škoda Connect (standard u modelů uvedených od roku 2019). U starších aut jde termín zamluvit přes web Škoda Auto nebo stránky konkrétního dealera.

Parkování i tankování bez hledání automatu

Do aplikace MyŠkoda je zahrnuta i funkce Pay to Park, která sdružuje evropské poskytovatele parkování v Česku včetně všech pražských zón a dalších měst. Zóny placeného stání se zobrazují v mobilní aplikaci i v infotainmentu vozidla. Parkování lze na dálku prodloužit nebo ukončit dříve, takže zaplatíte jen skutečný čas stání.



Služba Pay to Fuel zase umožní zaplatit palivo rovnou v autě. Zadáte číslo stojanu a částka se strhne z uložené karty. V Česku funguje na stanicích OMV, v zahraničí například v Německu, Rakousku či Španělsku. Do budoucna se počítá i s podporou palivových karet.



A co potřebujete k tomu, abyste tyto vychytávky mohli používat? Na všechny výše zmíněné funkce je potřeba aktivní účet Škoda Connect, aplikace MyŠkoda v telefonu a u plateb uložená platební karta. Služba Pay to Fuel vyžaduje vůz se spalovacím motorem, navigací a přístupem do in-car shopu, dostupnost pro konkrétní auto si můžete ověřit podle VIN na stránkách Škoda Auto.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Legenda jménem Favorit: Kdyby tohle auto neexistovalo, dopadla by Škoda špatně

Škoda mohla být dnes zkrachovalou značkou nebo jen levnou montovnou pro Renault
24.09.2025 15:43
|
5
Reklama

Škoda měla svůj první sériový elektromobil už před 33 lety. Jmenoval se Eltra

Málokdo si už na něj dnes vzpomene, ale z Ejpovic před lety vyjížděl elektrický Favorit
23.09.2025 18:04
|
0
Reklama

V Česku si lze koupit elektromobil s dojezdem skoro 800 km. Stojí jako benzinová Škoda Superb

Sestavili jsme přehled elektromobilů s nejdelším dojezdem na trhu. Kralují jim vozy od Mercedesu
27.08.2025 16:17
|
5

Vyznejte se v akumulátorech elektromobilů: Jaké má Škoda, co používá Tesla a na co sází Čína

Seznamujeme vás s třemi nejdůležitějšími chemiemi akumulátorů v elektromobilech – NMC, LFP a NCA
14.07.2025 13:52
|
8

Od střešních boxů po vychytávky do interiéru. Tohle je nejzajímavější příslušenství Škodovky

Podívali jsme se na to nejzajímavější originální příslušenství od mladoboleslavské automobilky
09.12.2025 10:00
|
0

Tohle je nejúspornější elektromobil, který jsme testovali. Ford Puma Gen-E jezdí za 13 kWh/100 km

S malým elektrickým crossoverem jsme vyzkoušeli losí test, zrychlení i reálnou spotřebu energie
03.12.2025 18:09
|
1
Reklama

Vyzkoušeli jsme losí test s plug-in hybridní osobní dodávkou. Výsledek nás překvapil

Volkswagen Caddy Maxi eHybrid jsme vzali na testovací polygon. Příjemně jezdí a má nízkou spotřebu
03.12.2025 10:03
|
0

Otestovali jsme nejhezčí francouzský elektromobil. DS N°8 je velmi pohodlné a úsporné auto

S novým luxusním elektromobilem jsme vyzkoušeli losí test, zrychlení a reálnou spotřebu
02.12.2025 12:00
|
0
Reklama
Autosalon TV