Zajímavé je, že v minulosti si Renault Zoe odvážel z totožných crashtestů plný počet hvězd. Co se tedy stalo? Podle všeho za to může nedávný facelift, při kterém vůz obdržel několik vylepšení baterie, ale žádné zvýšení bezpečnosti. Naopak, boční airbag namontovaný na sedadle, který dříve chránil hlavu a hrudník, byl nahrazen méně účinným airbagem pouze pro hrudník, což představuje zhoršení ochrany cestujících.
Nedobré výsledky zaznamenal malý francouzský elektromobil také při čelním nárazu do bariéry. V tomto případě je nejméně chráněný hrudník řidiče a také krky dětí na zadních sedadlech. Co se týče asistenčních systému, tak i tady model Zoe vyhořel. Oproti konkurenci jich nabízí malé množství, navíc chybí dost podstatné systémy jako je varování před opuštěním jízdního pruhu nebo automatické nouzové brzdění.
"Renault akceptuje zveřejněné výsledky. Zároveň znovu potvrzuje, že Zoe E-Tech Electric je bezpečné vozidlo, které vyhovuje všem bezpečnostním regulačním normám. Tyto normy se neustále vyvíjejí a jsou stále přísnější ve všech oblastech, zejména v oblasti bezpečnosti. Renault proto neustále zlepšuje svoji nabídku, aby vyhověl předpisům, které platí tam, kde se jeho vozidla prodávají," uvedla automobilka v obecném prohlášení pro britský magazín Autocar.