Od stříbra po milion
Jako první se pro krátkou i rodinnou verzi objevily stříbrně lakované vozy Silver Line, které nastavily laťku výbavy, která se s jistými obměnami objevila i v dalších verzích. Do vínku dostaly litá kola Ronal, přední mlhovky s mřížkou, ostřikovače hlavních reflektorů, ochranné lišty na bocích, černé polepy na středních sloupcích a zadním okně, zadní střešní spoiler, tónovaná skla a zatmavená koncová světla a černou koncovku výfuku (ne tlumič, jen koncovku).
Uvnitř opět nechybělo centrální zamykání, rádio Boston od německého Blaupunktu, středová konzole s hlavicí řadicí páky v kůži, uzamykatelná schránka, akustická signalizace puštěných světel při vypnutém motoru a otevřených dveřích, digitální hodiny na stropě, zapalovač, výškově stavitelné bezpečnostní pásy na předních sedadlech, specifické s modrými, zelenými a fialovými pruhy a na stropě sukno černé. Později vyvinuté Silver Liny měly navíc střešní nosiče, jiné střešní okno než původní série, volant v kůži a otevírání pátých dveří páčkou od řidiče. Tím byl výbavový repertoár řady Favorit/Forman prakticky vyčerpán, jakkoliv mi ještě dlouho vrtalo hlavou, proč je v přístrojovém štítu vetknuta také kontrolka s písmeny ABS.
V rychlém sledu továrna vychrlila modely Black Line, Special Line a Excelent lišící se vždy podle zvoleného žánru, od verze LX byla zase odvozena ekologická Green Line a úplně jednoduchá X-Line. Labutí písní celé řady a byla na podzim roku 1994, kdy už se vyráběla Felicia, ale nikoliv ve verzi Combi, závěrečná Milion Edition pro posledních 511 Formanů z celé slavné modelové řady. Jak název napovídá, šlo o oslavu milionu vyrobených vozů Favorit/Forman.