Slušná výbava kontra letitá technika
Oasa jinak disponovala vším, co se v dané době u dálkového autobusu slušelo. O záchodu už byla řeč, 44 cestujících převalujících se na polohovatelných sedačkách z Karosy LC 736, mohlo na dlouhých cestách do Bibione nebo na Makarskou sledovat Modrou lagunu na palubním televizoru s VHS přehrávačem a nad hlavou jim k tomu příjemně vrněla klimatizace. Dozajista vlídný druhý pan řidič mohl cestovatelům uvařit čaj, kávu nebo párek a do reproduktorů pustit nějakou tu devadesátkovou vypalovačku.
To, co bylo očím z větší části skryto už tak veselé nebylo. Oasa dlela takřka bez výjimky na technických základech běžné Karosy řady 700 s původem na začátku sedmé dekády. V zádi tedy duněl osvědčený přeplňovaný šestiválec Liaz M 640, který v této nejvýkonnější evoluci dodával slušných 224 kW, což tvořilo ve spolupráci s osmikvaltem Praga relativně použitelnou kombinaci. Stinnou stránkou zabudování pohonu byl sklon motoru k přehřívání.
Z Karosy pocházel také kompletní podvozek, což i díky nevelkým kolům notně vyššímu autobusu „zabezpečovalo“ poněkud kolíbavé jízdní vlastnosti. Největší malér se ale jmenoval brzdy. Oasa byla o plné tři tuny (a v praxi prý ještě o jednu víc) těžší než běžná Karosa LC 736 a to znamenalo nevyhnutelně sníženou účinnost celé soustavy, což mohlo u oblíbených zájezdech do Alp končit dost nebezpečně. Oase navíc citelně chyběla retardér, který se do Karos tehdy ještě nemontoval, měla jen klasickou motorovou brzdu.