Sportovní, ale méně pohodlný
Prvních pár projetých kanálů po Praze ve mě vyvolalo touhu přepnout si příplatkové adaptivní tlumiče do komfortního módu. Rázy z této jízdní situace totiž nebyly vůbec příjemné, na čemž samozřejmě stejně jako na vyšší spotřebě měla podíl i příplatková dvacetipalcová kola se sportovním širokým a nízkoprofilovým rozměrem pneumatik 255/40 R20. K mé nelibosti jsem ale Comfort mezi šesticí jízdních režimů neobjevil. Zejména s tímto obutím a sportovně přitvrzeným podvozkem speciálně pro výbavu FR jsem ho postrádal opravdu výrazně.
Špatná nálada mě ale rychle přešla na okreskách. Španělé sportovní naladění podvozku prostě umí. Vzhledem k rozměrům auta a velmi nesportovní kombinaci motoru a převodovky mne fascinovalo, jak lehkonoze se tenhle obřík v zatáčkách choval. Díky pohonu všech kol v nich držel jako přilepený, nezaznamenal jsem kymácivost či výraznější nedotáčivost relativně vysokého a těžkého SUV. Jízda v zakroucených pasážích mě díky podvozku i agilnímu řazení i s automatem a dieselem velmi bavila, a nakonec ani to (ne)pohodlí nebylo na tomto typu komunikací vůbec zlé.
Změny na přístrojové desce i na designu auta jsou vizuálně dokonalé a příjemně překvapen jsem byl i jejich funkčností. Nastavit si na přístrojích informace, které potřebuji, spárovat telefon s autem včetně bezdrátového Android Auto nebo vynulovat palubní počítač mě trvalo kratší dobu, než jsem předpokládal. Olé!
Seat Tarraco FR je v kombinaci s novým nejsilnějším naftovým motorem a pohonem všech kol velké rodinné a (nebo) manažerské SUV na dlouhé cesty, které navíc míří na sportovněji laděného řidiče. Potěší i bohatá a high-tech výbava, kterou ale zákazník vzhledem k ceně vysoko přesahující milión korun očekává. Umím si představit, že v obyčejnějších verzích bude Tarraco i pohodlné, ale u testované varianty mi režim Comfort hodně chyběl.
Další informace k testovanému vozu najdete v popiskách fotogalerie uvnitř článku.