Reklama
Bonusy k TV pořadu

SsangYongu výrazně stouply prodeje. Nepotřeboval k tomu ani desetitisícové slevy

Úpravy ceníků i rozsáhlá obměna modelů, asijský výrobce byl letos mimořádně aktivní
Zdroj: Tiskový servis SsangYong

Korejská automobilka se dostala do povědomí českých zákazníků především pro svou nízkou cenu a atraktivitu svých vozů. Její popularita navíc výrazně stoupá. Jen za tento rok se podle statistik Svazu dovozců automobilů (SDA) zvýšily prodeje SsangYongu o zhruba čtyřicet procent, což Korejce vyšvihlo v žebříčku oblíbenosti z osmnáctého místa až na třinácté, a navíc letos obměnil téměř celou svou flotilu. Zlevňoval jen střídmě.

Levnější i bez slevy

Nejprodávanějším modelem značky je SsangYong Korando. Kompaktní SUV o velikosti Škody Karoq měnilo ceníky v tomto roce v podstatě jen jednou, změna to byla ale zásadní. Do nového roku vstupovalo s cenovkou od 569 900 korun s bohatou standardní výbavou Style a na této hodnotě se drželo až do závěru června.

To se do nabídky dostaly nové výbavy Club, Smart a akční verze Style+, která rozšiřovala do té doby nejnižší specifikaci o paket stejného názvu. Nechyběly v ní parkovací senzory, vyhřívaný volant i sedadla a dvouzónová klimatizace. S přeplňovanou patnáctistovkou startovala na 539 900 Kč.

Korando ale šlo s cenou ještě níž, a to díky variantě Club, jež představovala úplný základ. Nenechte se mýlit, i tak se nejednalo o žádné holátko, jelikož součástí výbavy byl zástup bezpečnostních asistentů, tempomat, kožený volant, klimatizace či rádio s multimediálním displejem. Za to vše si korejské SUV řeklo stejně jako dnes o 509 900 korun. Kompletní ceník naleznete zde. Podívejte se také na připravené porovnání s nejoblíbenějšími vozy na našem trhu. Stačí kliknout zde.

V novém kabátě

Větší sourozenec SsangYong Rexton si držel po celý rok stejné ceny až do podzimu, kdy se představila jeho modernizované verze. Nabídka výbav i motorů zůstala ovšem zachována a také cenovka základní specifikace Club začínala na shodné částce 859 900 Kč.

To ale neplatilo pro vyšší úrovně Clever a Premium, které byly naproti tomu dražší o 30 a 120 tisíc. Kompenzovaly to nicméně bohatší výbavou, zejména pak ve vrcholném provedení, kde se nově objevilo prakticky vše, za co se u předchůdce připlácelo. Součástí standardu se tak stal například adaptivní tempomat, bezpečnostní asistent hlídající mrtvý úhel i vyjetí z jízdního pruhu nebo například panoramatický kamerový systém.

Úpravou vzhledu prošly i další vozy značky. Na trhu se letos objevil faceliftovaný SsangYong Tivoli společně s Tivoli Grand. Zatímco ten menší z nich oproti předchůdci zdražil jen o pět tisíc korun, větší si připsal 10 a 20 tisíc korun a startuje na 479 900 korunách. Ve své třídě i tak patří k těm vůbec nejlevnějším SUV u nás. Souboj nejlacinějších „esúvéček“ naleznete zde.

Zlevnění novinky

S pozměněnou tváří se letos rovněž ukázal mohutný SsangYong Musso Grand. Korejský pick-up s délkou přes 5,4 metru ještě před příchodem svého nového já stačil zlevnit, a to ve vrcholném provedení Premium o necelých 97 tisíc korun. O to větší cenový rozdíl je pak v porovnání s modernizovanou verzí. V základní variantě Style začíná nové Musso na 748 990 korunách, což je pouze o necelých dvacet tisíc více, ale u vyšší úrovně Premium to dělá téměř 130 tisíc korun. Pravdou je, že je nově součástí například automatická převodovka, adaptivní tempomat, větší dotykový displej či full LED světlomety. Kompletní ceník naleznete zde.

Nejnovějším modelem značky je SsangYong Torres, který se na českém trhu představil letos v létě a ihned upoutal pozornost. Sportovně-užitkový vůz o velikosti Škody Kodiaq se totiž začal prodávat za cenu menšího Karoqa, tedy za necelých sedm set tisíc korun. Dostupný je v celkem čtyřech specifikacích a spoléhá se pouze na přeplňovanou patnáctistovku, u níž jsou na výběr nejen dva druhy pohonu, ale lze volit mezi manuální či automatickou převodovkou.

SUV o délce přesně 4,7 metru nedávno dokonce zlevnilo, ovšem pouze v případě skladových vozů. Všechny výbavy plošně snížily ceny o rovných 40 tisíc, díky čemuž je možné SsangYong Torres pořídit od 659 900 Kč. Ačkoli je výrazně levnější než český konkurent, najdou se v této kategorii dostupnější automobily. Jejich porovnání naleznete zde.
Reklama

Diskuze

Karel - 28.12.2023 21:53:18
Je smutné že Korejci umí aut lepe a kvalitněji než v čr. a ještě za rozumnější prachy.

Na trh přijíždí modernizované MG HS. Má novou verzi i lákavější cenu

Starší provedení oblíbeného SUV výrazně zlevnilo a je na historickém minimu
07.12.2023 14:15
|
0
Reklama

Vánoční bonus od Citroënu snížil ceny až o 50 tisíc korun. Auta do zásuvky zůstala ale stranou

Prosincová nadílka se týká nejprodávanějších vozů značky i Berlinga se spalovacími motory
07.12.2023 07:51
|
0
Reklama

Suzuki S-Cross přijíždí s novým motorem a menší SUV Vitara vrací do nabídky hybrid

Poslední změny neměly vliv na ceny, modely tak zůstávají na nejnižších hodnotách od začátku roku
30.11.2023 16:32
|
7

Předvánoční nadílka od SsangYongu. Nový model zlevnil o 40 tisíc korun a je levnější než Škoda Karoq

Slevu automobilka poskytuje až do konce tohoto roku, neplatí ale pro všechny
24.11.2023 15:22
|
4

Renault v květnu zvýhodnil vybraná SUV o desítky tisíc. Oblíbený hatchback naopak zdražil

Sleva se týká například elegantního SUV i francouzského obra. Ten je dostupnější než kdy dříve
24.05.2024 13:51
|
1

Audi rozšiřuje akční nabídku Perfection i na oblíbená SUV. Zvýhodnění jde až do výše 232 tisíc

Speciální edice obsahuje řadu doplňků a designových prvků. Samozřejmostí je i pohon všech kol
23.05.2024 12:15
|
0
Reklama

Korejský prcek má novou tvář i lepší výbavu. Pod tři sta tisíc korun se už ale nevejde

Modernizovaná Kia Picanto obsahuje víc bezpečnostních asistentů. V základu ale chybí klimatizace
16.05.2024 07:52
|
1

Mild-hybrid od Peugeotu má díky netradiční technologii vyšší efektivitu. Dostupný je u většiny vozů

Dokáže jet po městě až polovinu času čistě na elektřinu. Vystačí si pouze se 48V baterií
10.05.2024 10:00
|
0
Reklama
Autosalon TV