Opel Frontera se vejde s navigací a kamerou pod půl milionu. Láká na akční cenu i delší záruku
Je to pár měsíců, co automobilka Opel začala na českém trhu prodávat svůj nový model Frontera. Toto SUV přesto teď dostalo zajímavou akční verzi nazvanou HIT. Ta láká na cenu pod půl milionu korun a bohatší výbavu k tomu. Autosalon prozkoumal ceníky Opelu, aby mohl přinést podrobnosti.
Vyšší výbava i prodloužená záruka v ceně
Opel Frontera HIT se v Česku prodává za 499 990 korun. Je dostupný s mild-hybridním motorem 1.2 Turbo o výkonu 81 kW (110 k), který je spojený se šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou. Auto slibuje spotřebu 5,3 litru benzinu na 100 km. Podrobnější údaje i ceník Opelu Frontera najdete v našem katalogu.
Zpět ale k výbavě, která je v případě verze HIT opravdu bohatá. Najdeme zde samozřejmě všechny bezpečnostní a komfortní prvky, které má už základní verze Frontera Edition, tedy např. asistent pro rozjezdy do kopce, varování před vybočením z jízdního pruhu nebo čelní kolizí i s detekcí chodců a únavy řidiče, inteligentní tempomat, Intelli-LED světlomety s asistentem dálkových světel, manuální klimatizaci a kompletní ovládání všech oken a zpětných zrcátek.
Akční verze HIT ale oproti základu přidává třeba 10" barevný dotykový displej, navigační systém Navi Pro, bezdrátovou nabíječku smartphonů, bezdrátové zrcadlení telefonu pomocí Apple CarPlay i Android Auto, nebo zadní parkovací kameru se zorným úhlem 130°. Za pozornost stojí i zdarma dodávaná prodloužená záruka Extended Care Premium na 5 let nebo 60 tisíc ujetých kilometrů.
Kompaktní rozměry, ale hodně prostoru
Opel Frontera stojí na platformě koncernu Stellantis, kterou sdílí s dalšími podobnými vozy. Opel jde ale samozřejmě svou cestou a nabízí sice umírněnější, ale pro řadu lidí zajímavý design. Podtrhuje ho hlavně vysoká příď s typickou maskou chladiče, nebo možnost dvojbarevného lakování.
Za pozornost stojí to, kolik se Opelu podařilo v případě Frontery vydolovat z tak kompaktního vozu místa. Je to patrné na zadních sedadlech, kam se pohodlně vejdou dva dospělí. Například během prvních jízd jsme si zcela normálně sedli „za sebe“. Navíc je možné dokoupit třetí řadu sedadel. Ta je dostupná pro vyšší výbavu GS a připlácí se za ni 25 tisíc korun. Kufr má objem 460 litrů. K dispozici je mezipodlaha, kterou lze schovat níž nebo úplně vyjmout. Pod ní je ještě dost prostoru, ale místo rezervy tu najdete lepicí sadu.
Opel Frontera jsme vyzkoušeli už během jeho uvedení na trh letos v dubnu, víc se o něm dočtete zde. Můžete se také podívat na reportáž, kde vám Hrubis podrobně poví a ukáže, jak Opel Frontera jezdí s benzinovým motorem, který právě najdete i pod kapotou akční verze HIT. Reportáž spustíte pod následujícím odkazem: