Reklama
Nová auta

MG v Ženevě představilo nový hybridní model 3. Má bezmála 200 koní a spotřebu benzinu 4,4 l/100 km

Hybridní MG3 se na český trh dostane na přelomu května a června tohoto roku. Má být extra levné

Automobilka s britskými kořeny do toho poslední dobou pořádně šlape. Za poslední rok představila spoustu zajímavých modelů, které už nejsou pouze levné, ale také technologicky pokročilé. Krásným příkladem je novinka MG3, která si právě odbyla svou světovou premiéru na slavném ženevském autosalonu. Díky novému full-hybridnímu systému nabídne solidní výkon a skvělou spotřebu paliva.  

MG má nový motor a převodovku

Značka MG je nejrychleji rostoucí automobilkou na českém trhu a svou agresivní ofenzivu nehodlá mírnit. Už letos se totiž dočkáme hned několika nových nebo zmodernizovaných modelů v čele s právě představeným hatchbackem MG3. Vůz o velikosti Škody Fabia naživo vypadá opravdu sympaticky a v podstatě kopíruje design nedávno omlazeného SUV HS. Ještě zajímavější než vzhled je ale použitá technika pod kapotou. 

Čínský vůz primárně určený pro starý kontinent přijíždí s nově vyvinutou full-hybridní pohonnou jednotkou. Srdcem elektrifikovaného systému je benzinový čtyřválec o objemu 1,5 litru, který pracuje s Atkinsonovým cyklem a dokáže vyprodukovat 102 koní. S roztáčením předních kol mu pak pomáhá silný elektromotor s výkonem 132 koní, který čerpá energii přímo ze spalovacího motoru nebo z 1,83 kWh baterie.

Díky tomu nabídne MG3 celkem 194 koní, z 0 na 100 km/h zrychlí za 8 sekund a umí jezdit hned v několika režimech - EV (čistě elektrický pohon), v sériovém módu (výkon spalovacího motoru se předává generátoru energie, který napájí elektromotor sloužící k pohonu), paralelním (kola jsou roztáčená spalovacím motorem i elektromotorem) nebo v takzvaném dobíjecím režimu, který akumulátor nabíjí pomocí benzinové patnáctistovky. 

Hybridní jednotka je pak napojena na novou třístupňovou automatickou převodovku, která má oproti běžně používaným variátorům (CVT) lepší reakci na plynový pedál a autu pocitově neubírá na dynamice. Krom toho je společně s hybridem nesmírně efektivní, což dokládá i udávaná spotřeba 4,4 litru benzinu na sto kilometrů

Moderní interiér a slušná standardní výbava

Při světové premiéře v Ženevě jsme novému MG3 nakoukli také do interiéru. Nejdřív jsme si všimli minimalistické přístrojové desky, jejíž dominantou je 10,25palcová dotyková obrazovka multimediálního systému s podporou Apple CarPlay a Android Auto. Hned před očima řidiče je i druhý displej sloužící jako přístrojový štít. 

Oba panely patří do standardní výbavy, do které se řadí i vestavěná navigace, klimatizace, kvalitní audiosystém se šesti reproduktory, zadní parkovací kamera, nespočet asistenčních a bezpečnostních systémů a tovární záruka po dobu 7 let nebo 150 000 km. Ve vyšších výbavových stupních pak najdeme i čalounění ze syntetické kůže, bezklíčový vstup, vyhřívaná přední sedadla a volant či 360° kameru. 

Podle dostupných informací se hybridní novinka na český trh dostane koncem května tohoto roku. Cena zatím není známá, ale spekuluje se o tom, že by cenovka MG3 mohla začínat hodně hluboko pod půl milionem korun. Rozhodně ale půjde o nejlevnější a zároveň nejvýkonnější hybridní vůz v segmentu B.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


MG přiostřuje. Nejdostupnější elektromobil dostal silnější motor a luxusnější výbavu

Začátkem února čínský výrobce osvěžil nabídku modelu MG 4 Electric. Stále se vejde pod milion
05.02.2024 08:00
|
1
Reklama

MG5 Electric je první kombi do zásuvky. Stojí pod milion, ale pár drobností by chtělo vyladit

I přes zimní období jsme dosáhli na rozumnou spotřebu. Přesto nám ale baterie přišla poněkud malá
30.01.2024 12:13
|
0

MG Cyberster je poprvé v Česku. Elektrický roadster má 530 koní a začne se prodávat už příští rok

Prohlédli jsme si první sériově vyráběný elektrický kabriolet na světě. Naživo vypadá úžasně
17.10.2023 07:30
|
1

Dlouhá tovární záruka je lákadlo na zákazníky. Nejvíce let nabízí automobilky z Asie a Francie

Podívejte se, jaké značky nabízejí nejdelší tovární záruky na svá auta
24.04.2024 16:05
|
0

Simulátor za miliony korun. Tohle není hračka pro děti, ale nezbytná součást motorsportu

Vyzkoušel jsem si profesionální závodní simulátor českého týmu I.S.R. racing. Trénoval mě Salaquarda
23.04.2024 17:47
|
0
Reklama

Kvíz: Poznat auta jen podle koncovek výfuků není nic snadného. Troufnete si?

Vyzkoušejte si, kolik automobilů dokážete poznat. Většinou na sebe výfuky upozorňují sportovní vozy
21.04.2024 08:52
|
0

Lásku k autům přenáší na malířské plátno. Mladá umělkyně otevřela novou výstavu v pražské kavárně

Nelly Pacourková vyobrazila na malířská plátna automobilové ikony. Teď je vystavuje v Praze
17.04.2024 08:06
|
0
Reklama
Autosalon TV