Reklama
Auto profi

Italové představili nový elektrický skútr Piaggio 1. Ujede 85 kilometrů a stojí od 79 900 korun

E-skútr Piaggio 1 dorazí na český v průběhu října tohoto roku
Zdroj: Tiskový servis Piaggio

Značka Piaggio světu představila zbrusu nový skútr model 1, který má za úkol italského výrobce vyšvihnout do popředí nově vznikajícího segmentu e-skútrů. Jak je již zřejmé, právě uvedené piaggio nepohání klasický spalovací motor, nýbrž elektromotor. Model 1 je tak primárně určený do města, což dokazují i jeho kompaktní rozměry a maximální dojezd na jedno nabití 85 kilometrů (ve verzi Active). Piaggio 1 se bude na českém trhu prodávat od října tohoto roku a to od 79 900 do 95 900 korun.

Dvě výkonové verze

O pohon e-skútru Piaggio 1 je stará elektromotor zabudovaný do zadního kola, který může disponovat výkonem buď 1,2 kW nebo 2 kW. Slabší model má menší akumulátor s kapacitou 1,4 kWh a maximální rychlost omezenou na 45 km/h. V této specifikaci se dojezd skútru pohybuje kolem 55 kilometrů na jedno nabití. Pokud by to někomu připadalo málo, může si připlatit 16 tisíc korun za nadupanější verzi s označením Active, která má 2,3 kWh baterii a dokáže vyvinout rychlost 60 km/h. Dojezd se pak u silnější verze pohybuje kolem 85 kilometrů.

Nabíjení lithium-iontových baterií zabere přibližně 6 hodin (ze sítě s napětím 220 V).

Moderní technologie

Na palubě nového Piaggia najdeme spoustu moderních technologií, a to včetně barevného 5,5palcového LCD displej, LED osvětlení, voliče jízdních režimů (ECO, Sport) či systému rekuperace kinetické energie KERS, který skútr dobíjí během zpomalování. I když je model 1 osazen takto bohatou výbavou, díky kompaktní konstrukci si uchovává nízkou hmotnost 75 kilogramů (verze Active 79 kg), což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech.

Několik variant barev karoserie

Piaggio 1 přijede na trh v několika designech karosérie. Zákazníci si budou moc vybrat mezi třemi tmavšími barvami Forever Grey, Forever White a Forever Black. V portfoliu jsou i barvy Sunshine Mix, Arctic Mix a Forest Mix, které jsou výrazně světlejší a mají zaujmout primárně mladší generaci.

Diskuze

Michal2 - 15.09.2022 17:25:15
Mě se třeba líbí Horwin sk3 čili do 125 nebo něco v té ceně na co stačí řidičák B
Vojtěch - 21.10.2021 11:02:10
K cemu je skutr tehle vykonove specifikace?Nacipovany elektrokolo nebo kdejaka elektrokolobezka uz dneska jezdi rychleji.Tohle akorad brzdi dopravu a i na babete ktera jede stejne bych si pripadal vic cool.

Motorkářské novinky z Itálie míří na český trh. Potěší fanoušky supersportů, naháčů i skútrů

Podívejte se na nové motocykly pro rok 2021 od značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa
14.06.2021 14:51
|
1
Reklama

Na motorky Dongma stačí řidičák na auto. Přitom některé dokáží jet až 150 km/h, a to bezemisně

Elektrické motocykly dorazily na na český trh. Je na výběr rovnou ze tří modelů
02.06.2021 19:42
|
21

Italové obelstili systém. Na pětistovce Piaggio lze i v Česku jezdit s pouhým řidičákem na auto

Skútr Piaggio MP3 500 má totiž o kolečko víc
16.08.2020 08:25
|
25

Budoucí bestseller je na světě. Nová Toyota RAV4 vypadá skvěle a má výkon sportovního auta

Toyota během jednoho dne představila tři nové modely: RAV4, Corollu Cross a bZ4X Touring
21.05.2025 07:57
|
0

V Praze budou k vidění jedinečná auta za stovky milionů korun. Ano, slavnost Legendy je zpět

12. ročník největšího automobilového festivalu se koná od 30. května do 1. června
16.05.2025 11:59
|
2
Reklama

Audi Q5 v boji s Mercedesem GLC prohrálo ve spotřebě. V základní verzi je ale rychlejší

S novou generací rodinného SUV jsme vyzkoušeli losí test, zrychlení i reálnou spotřebu paliva
14.05.2025 18:25
|
0

Stačí zaplatit 234 tisíc korun a dostanete nejčernější Volvo XC60 v historii. Řídili jsme ho

Nová výbava Black Edition přináší kompletně černé doplňky, velká 21palcová kola a luxusní interiér
14.05.2025 12:00
|
2
Reklama
Autosalon TV