Na delších trasách roste spotřeba zhruba o třetinu
Německý autoklub rovněž analyzoval své naměřené údaje z reálných delších jízd na svém testovacím polygonu, díky čemuž mohl předložit data o nárůstu spotřeby při dlouhých jízdách. Porovnávány byly údaje z jízdy při teplotě 23 °C a následně v identickém jízdním režimu při teplotě 0 °C. Zde se tedy nejednalo o vyložený mráz. Přesto však u testovaných aut došlo k signifikantnímu nárůstu spotřeby - VW ID.3 (30 %), Renault Zoe (+21 %) a Peugeot e-208 (+ 21 %). Je tedy patrné, že nárůst spotřeby a pokles dojezdu je při delších jízdách menší, neboť akumulátor se zvládne zahřát a teplotní management ho následně při jízdě udržuje v optimálním rozpětí.
Stejně tak se ADAC podíval na své záznamy z dlouhodobých testů, které rovněž potvrdily rozdíl ve spotřebě mezi letní a zimní sezonou. Opel Ampera-e má v zimě nárůst spotřeby o 25 %, VW e-up a Renault Zoe o 31 %.
Autoklub svou sondu do zimní spotřeby elektromobilů uzavírá tím, že zejména pro tzv. pendlery, tedy řidiče s krátkým denním nájezdem, je nárůst spotřeby opravdu citelný. Na druhou stranu by jim neměl nějak zásadně vadit zkrácený dojezd, protože i tak ujedou denně pouze pár desítek kilometrů. Pravdou ovšem je, že spotřebovanou energii musí někdo zaplatit. U cest na delší vzdálenosti je pak dobré dopředu raději počítat s jednou zastávkou na dobíjení navíc.