Nevystupovat, nepoutat se
Koronavirová epidemie samozřejmě přináší i do autokina mnohé restrikce. U vjezdu vám přes roušku předají manuál, jak se v kině chovat, případně podají občerstvení. Některá autokina ale prodávají kvalitní gastronomii amerického střihu prostřednictvím stevardek přímo na ploše. Pořadatelé následně vás a vaše auto "uvedou" na vhodné místo v "hledišti". Vtip je v tom, že všechna auta musí stát tak, aby si vzájemně nestínila, ta menší a nižší potom v popředí. V praxi se tedy nejčastěji používá vějířovitého uspořádání.
Pokud máte před vjezdem čas, omyjte si někde důkladně zvenku i zevnitř přední sklo - pohled na plátno přes rozpláclé mouchy nebo obtisky od držáku telefonu není úplně to pravé ořechové. V kině už se v současné době z auta vystupovat nesmí, nebo jen v nejnutnějších případech jako je nutnost vykonání nejpřirozenější potřeby.
Sledování filmu z auta s sebou kromě originálního zážitku a mnohých výhod přináší i některá technická úskalí. Především venku nesmí moc pršet - to se obvykle produkce ruší. Když je chladněji, což večer bývá, mohou nastartovaná topící auta rušit sledování jak motorem, tak také, byť nechtěně, rozsvícenými světly.
Když naopak necháte motor vypnutý a váš akumulátor není v optimální kondici, může jej poslech zvuku z radiopřijímače zcela "vymlátit". Na tuto eventualitu bývají už naštěstí pořadatelé připraveni a tak se po představení běžně na parkovišti handluje s boosterem a startovacími kabely. Elektromobily to mají zatím horší.
Autokino je každopádně příjemným zážitkem, často tím spíš, že jej provozovatelé podporují kvalitní filmovou produkcí, typicky i s automobilovou tematikou. Takže ne, že se na cestě domů budete chtít převtělovat do Steva McQueena brádícího San Francisco v zeleném Bullitu!