Reklama
Ojetiny

Ojeté dieselové kombi s rozumným nájezdem a cenou do 300 tisíc korun nemusí být starší sedmi let

Přinášíme pět tipů bazarových aut, která jsou dostupná a naprosto zvládnou rodinné potřeby

Škoda Octavia Combi III.

Zdroj: Tiskový servis Škoda Auto

V bazarech velmi žádaným artiklem je bezesporu tuzemská Škoda Octavia Combi. Potěšující je, že lze dnes sehnat do částky 300 tisíc korun poměrně zachovalé exempláře, které vyhovují našemu zadání. Octavia ve své třetí generaci platí za povedené auto, kterému se vyhýbají zásadní problémy. Velkou výhodou rovněž je, že se tento model vyráběl v řadě provedení a s různými pohonnými jednotkami. Nicméně platí, že verze s pohonem 4x4, popř. atraktivní Scout či RS jsou o poznání dražší.

V nabídce dieselových ojetin nejčastěji narazíme na motor 1.6 TDI, který sice neoplýval kdovíjakým výkonem, ale k pohonu velkého kombi díky svému točivému momentu stačil. Majitele potěšil i nízkou spotřebou.

Nás v nabídce zaujal třeba tento kus s poměrně nízkým nájezdem a po prvním majiteli: Škoda Octavia Combi 1.6 TDI (85 kW), manuální převodovka, najeto 100 691 km, uvedení do provozu 9/2017 za 298 000 Kč.

Hyundai i30 Kombi

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Hyundai i30 platí za dlouholetého rivala tuzemské produkce v podobě Škody Octavie. K trumfům korejského vozu patří příznivá cenovka a velmi dobrý poměr ceny a nabízené hodnoty. Modely i30 bývají dobře vybavené a i na trhu ojetin je patrná příznivější cenová relace. Podle našich kritérií si tak oproti Octavii můžete dopřát mladší auto, popř. vůz s nižším nájezdem. V případě i30 kombi to znamená, že lze v nabídkách bez větších problémů narazit i na auta, která mají na tachometru i dost pod 100 tisíc kilometrů. 

Stejně jako u Octavie, také u naftového provedení vozu Hyundai i30 dominují v dané cenové hladině agregáty 1.6 CRDi (s výkonem 85 kW). Korejský model sice nenabízí variantu s pohonem všech kol či zvýšené kombi, ale i tak lze díky pestré nabídce výbav vybírat dle libosti a osobních preferencí. 

Nás v nabídce zaujal třeba tento poměrně mladý kus s rozumným nájezdem po druhém majiteli: Hyundai i30 Kombi 1.6 CRDi (85 kW), manuální převodovka, najeto 92 000 km, uvedení do provozu 2019 za 300 000 Kč.

Peugeot 308 SW

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Francouzská auta sice nemají na trhu ojetin příliš dobrou pověst, ale u novějších modelů už dávno neplatí, že by měly být problematičtější než výrobky jiných značek. Na druhou stranu zase umí Francouzi bodovat designem, což v případě Peugeotu 308 SW platí dvojnásob. Svým sportovně-elegantním střihem umí rozjasnit kdejaký bazarový plac. Zejména, je-li vyveden v nějaké atraktivní barvě.

O pohon, který spaluje naftu, se u většiny nabídek stará čtyřválec 1.5 BlueHDi s poměrně vysokým výkonem 96 kW, nicméně lze v dané cenové relaci najít i kusy, které mají pod kapotou jak agregát 1.6 HDI (88 kW), tak dokonce dvoulitr 2.0 HDi s výkonem 110 kW. Do 300 tisíc Kč lze koupit exempláře s bohatou výbavou a nájezdem pod 100 tisíc km.

Nás v nabídce zaujal třeba tento velmi mladý a dobře vypadající kus s nízkým nájezdem: Peugeot 308 SW 1.5 BlueHDi (96 kW), manuální převodovka, najeto 78 900 km, uvedení do provozu 12/2019 za 294 000 Kč.

Ford Focus Kombi

Zdroj: Tiskový servis Ford

Také Ford Focus patří ke stálicím tuzemského bazarového trhu a o karosářskou verzi kombi je slušný zájem. Stejně jako jiné generace této modelové řady, sázel i zde Ford na agilní jízdní vlastnosti, takže jde o auto, s nímž by se neměl vyloženě nudit ani dynamičtěji zaměřený řidič. Je však pravdou, že Focus nevypadá po vzhledové stránce kdovíjak atraktivně a působí zvenku (i zevnitř) jako poměrně obyčejné auto, přičemž cenově se drží zhruba na úrovni Octavie. 

Z naftových motorizací narazíte v bazarech v cenách do 300 tisíc Kč zejména na agregáty 1.5 TDCi (77 nebo 88 kW). Nabídka ojetin je oproti Octavii zhruba pětinová, takže může být trochu problém najít kus, který by vám vyhovoval.

Nás v nabídce zaujal exemplář v elegantní hnědé metalíze s akceptovatelným nájezdem: Ford Focus Kombi 1.5 TDCi (88 kW), manuální převodovka, najeto 102 965 km, uvedení do provozu 2017 za 299 000 Kč.

Opel Astra ST

Zdroj: Tiskový servis Opel

Opel Astra má image nenápadného služebníka, který v případě, že se o vůz majitel stará, spolehlivě funguje. Podobně třeba jako Focus to není auto, které by vás svým vzhledem srazilo do kolen. Naopak, asi se po něm jen tak někdo neotočí. To ale může být i výhoda pro ty, kteří nechtějí být středem pozornost a jen hledají úsporný vůz pro každodenní potřeby. V takovém případě jsou u Astry na správné adrese.

V nabídce bazarů najdeme u naftových agregátů především různé výkonové varianty čtyřválce 1.6 CDTi (81, 85, 100 kW). Z hlediska výbavy se vyplatí zkusit najít exemplář s vysoce kvalitními LED světly, popř. s ergonomickými sedadly. Nebude to v této cenové relaci úplně snadné, ale beznadějné to také není.

Nás v nabídce zaujal třeba tento exemplář právě s LED světly a celou řadou asistentů po 1. majiteli: Opel Astra ST 1.6 CDTI (85 kW), manuální převodovka, najeto 95 034 km, uvedení do provozu 2019 za 299 000 Kč.
Reklama
Autosalon TV