Reklama
Nová auta

První rande s VW ID.4: Brácha Škody Enyaq má několik vychytávek, které řidiče ostatních aut překvapí

Falešné kliky, tlačítka, co se netlačkají nebo jeden čudlík na stahování dvou různých oken
Zdroj: Ondřej Běhal
Volkswagenu ID.4 stačí trojice tlačítek na stahování všech čtyř oken. Podívejte se na video, jak se přepíná mezi stahováním předních a zadních skel.

Volkswagen nechal novináře z vybraných médií krátce a staticky se seznámit s novým elektrickým SUV ID.4, sourozencem Škody Enyaq. I když staticky... Vlastně jsme se s ním i trochu rozjeli, ale pouze po reprezentační místnosti v sídle českého importéra, kde byl připraven. Každopádně jsme o něm zjistili spoustu zajímavých informací, ze kterých je jasně patrné, že to nebude pouze kopie Škody Enyaq iV.

Vysoká cena i standardní výbava

Volkswagen ID.4 je na českém trhu ve fázi předprodeje, což znamená, že v konfigurátoru jsou otevřené první varianty. Jedná se o verzi s motorem o výkonu 150 kW, pohonem zadních kol a kapacitou baterie 77 kW, která umožňuje dojezd 498 kilometrů na jedno nabití podle reálnější normy WLTP. V limitované zaváděcí sérii 1st stojí 1 224 900 korun a ve vyšší verzi 1st Max 1 473 900 korun.

Standardní výbava levnější varianty není žádné holátko. Zahrnuje například dvacetipalcová litá kola, LED světlomety, navigaci na desetipalcovém displeji, zadní kameru, vyhřívaná sedadla a spoustu dalších prvků výbavy. Auto, které jsme zkoumali, bylo v německé specifikaci Pro, která je méně vybavená než aktuální základní varianta pro Česko, ale vůz měla řadu prvků příplatkové výbavy.

"Čeští prodejci budou mít nový Volkswagen ID.4 k dispozici přibližně na konci prvního kvartálu," uvedl pro Autosalon.tv vedoucí českého zastoupení importéra značky Patrik Fejtek. Ten také potvrdil budoucí příjezd karosářské verze kupé, která se bude prodávat pod označením ID.5.
Reklama

Spousta místa na nohy, méně na hlavu a v loktech

Nový Volkswagen ID.4 jsme pečlivě prozkoumali zvenčí i uvnitř. Tam se dostanete tak, že nemusíte brát za kliku. Ta totiž není tahová. Stačí stisknout senzor v ní. Pak si sednete do sedadla řidiče s klíčkem v kapse a auto se aktivuje, není třeba žádného startovacího tlačítka.

Žádnou velkou jízdu jsme absolvovat nemohli, pouze se posouvat pár metrů tam a zpět po showroomu, což nám bylo povoleno, neboť jsme okolo sebe nešířili žádné výpary ani hluk. Místo takové jízdy jsme ale raději Volkswagen ID.4 prolezli s laserovým měřidlem v ruce a zjistili parametry jeho interiéru.

V porovnání s ostatními SUV střední třídy nabízí jedno z nejlepších míst na nohy na zadních sedadlech. Úplní dlouháni se tam ale přesto nevejdou, nebo alespoň ne u měřené verze s panoramatickým oknem. Už lidé s výškou kolem 180 cm by totiž po napřímení a položení hlavy do sedačky dřeli hlavou o strop. Ani šířka v loktech nepatří mezi nejsilnější stránky vozu. Trojice cestujících na zadních sedadlech by se hodně mačkala, což ale v praxi stejně moc nehrozí, protože prostřední místo je vyložená nouzovka.

Zavazadlový prostor patří v rámci SUV střední třídy k nejkratším, ale nejhlubším. Tedy v tom případě, že se variabilní podlaha zavazadelníku posune do nižší polohy.

Na rozdíl od některých konkurentů se spalovacími motory není elektrické SUV uvnitř moc variabilní. Zadní sedadla se nedají posouvat, ani nelze měnit sklon jejich opěradel. Lze je pouze klasicky sklápět, aniž by zajížděla do podlahy, ve kterou jsou totiž baterie.

Další podrobnosti z interiéru vozu najdete u popisků fotek ve fotogalerii v tomto článku. A pokud kliknete na tlačítko PROHLÉDNOUT pod tímto textem, seznámíme vás se dvěma zvláštnostmi nového elektrického SUV Volkswagen ID.4.

Diskuze

Pavel M. - 15.11.2020 12:31:08
Z venku se mi tedy E nijak líbí víc.
Martin - 18.11.2020 19:58:10
Tak když to mají komu prodat..... Dobrá auta už tu byla.

Sportovní verze Škody Enyaq bude vypadat jako Lamborghini Urus. Máme první živé záběry z dálnice!

Kupé-SUV ve stylu BMW X4 či Mercedesu-Benz GLC kupé přijede na trh v příštím roce
23.10.2020 18:49
|
10
Reklama

Škoda Enyaq iV: Takhle vypadá nový škodovácký elektromobil v základní výbavě. Není to žádné béčko

Jestliže Octavia nebo Scala vypadají v základních verzích dost chudobně, Enyaq takové potíže nemá
21.09.2020 13:41
|
23
Reklama

Víme, jak jezdí nový elektromobil VW ID.3. Na silnici je mnohem zábavnější než Golf GTI

Poprvé jsme usedli za volant přelomového modelu značky VW
16.09.2020 14:25
|
0

Měřili jsme Škodu Enyaq iV. V kabině nabídne více prostoru než Octavia Combi, má ale menší kufr

Nový mladoboleslavský elektromobil jsme na jeho premiéře prozkoumali s laserovým měřidlem v ruce
14.09.2020 07:49
|
4

Škoda Auto v Evropě útočí na medaile. V květnu porazila BMW, Mercedes i Renault

Více nových aut prodaly minulý měsíc v EU, Británii a státech EFTA pouze VW, Peugeot a Toyota
18.06.2021 15:06
|
4

Tři různé klíčky, tři řadicí páky, to u jiných nových aut těžko zažijete. Lada 4x4 řidiče překvapí

Při testování přímého pokračovatele Lady Niva jsme objevili spoustu retro prvků a kuriozit
17.06.2021 06:08
|
4
Reklama

Test nové generace Subaru Outback Field: Kombi dostalo ještě více genů SUV a dozrálo téměř k ideálu

Škoda jediné verze pohonu. Novinka se nedá pořídit jinak než s automatem a je pouze pro milionáře
13.06.2021 20:00
|
4

Dacia Logan se v roce 2004 začala prodávat za 199 900 Kč. Cenové dno ale měla v roce 2010 mnohem níž

Nejprve se zasloužila o trend snižování cen nových aut. V posledních letech ale dramaticky zdražila
09.06.2021 20:10
|
2
Reklama
Autosalon TV