Reklama
Nová auta

Do Česka míří švédská značka elektromobilů Polestar. Navzdory tomu, že čelí propadu akcií

Polestar si slibuje, že už příští rok bude i díky novým trhům prodávat tříkrát víc aut než loni
Zdroj: Tiskový servis Polestar

Češi se konečně dočkají. Švédská značka elektromobilů Polestar, která patří pod křídla čínského koncernu Geely, se bude od roku 2025 prodávat oficiálně také na tuzemském trhu. Rozšíření do Česka je součástí plánu výrobce na expanzi po důležitých trzích a hlavně zvýšení jeho produkce, která by měla být okolo 160 tisíc vozů ročně. A to navzdory faktu, že jeho akcie ztratily výrazně na hodnotě.

Třikrát tolik aut

Ještě loni prodal Polestar celosvětově 54 600 tisíc aut. Už v roce 2025 by to ale měl být trojnásobek. I kvůli tomu se teď značka objeví na nových trzích. Nově budou její elektromobily k mání v Thajsku, Brazílii, Franci, Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku. Bylo by naivní si myslet, že český trh spasí prodeje Polestaru, v Evropě mu má pomoci hlavně Francie. Ta je totiž hned po Německu druhým největším trhem pro auta do zásuvky.

„Expanze naší prodejní sítě s novými i existujícími partnery nám umožní oslovit víc zákazníků,“ řekl šéf Polestaru Thomas Ingenlath s tím, že díky zvýšení prodejů se má značce podařit rozšířit i její modelové portfolio. Aktuálně jsou v prodeji tři modely, tedy Polestar 2, 3 a 4. Jde o sedan, SUV a SUV-kupé.

Zprávy o expanzi přicházejí v době, kdy se Polestaru velmi nedaří z finančního hlediska. Automobilka Volvo před časem oznámila, že už svou dceřinnou značku financovat nebude. Její akcie se mezitím silně propadají, od vstupu na burzu ztratily 90 procent své hodnoty. Aktuálně jsou k mání za cenu 16 korun za jednu, což je nejnižší hodnota od vstupu Polestaru na burzu. I proto mu hrozí vyřazení z indexu Nasdaq.
Reklama

Diskuze

K49 - 19.06.2024 12:52:43
Sranda bude až tato automobilka zkrachuje.Potom na tyto auta nebude možné sehnat náhradní součástky ani baterii.Auta budou neprodejná a při sebemenší poruše půjdou do šrotu.Tak to bylo s auty Rover,tam bylo štěstí,že dost věcí pasovalo z Hondy....

Polestar vyvinul softwarovou optimalizaci výkonu pro Volva s pohonem všech kol

Automobilka Volvo Cars představila nový software vyvinutý společností Polestar, jehož smyslem je optimalizovat výkon vozů Volvo s pohonem všech kol (AWD).
22.08.2018 16:30
|
0
Reklama

Vozy Polestar Engineered budou mít elektrifikovaný pohon

Volvo Cars uvede na trh novou nabídku výkonných modelových variant Polestar Engineered s elektrifikovaným pohonem, které byly vyvinuty speciálně pro plug-in hybridní motorizace T8 Twin Engine nové řady 60.
13.06.2018 09:26
|
0
Reklama

Nejlepší z rodu. Volvo XC60 D4 Polestar

Nové Volvo XC60 je jedním z vozů, které vám po čase začnou chybět. Na jeho palubě totiž člověka opravdu baví cestovat a severská tuhost spolu s perfektním jízdním projevem vám dodávají jistotu, kterou u jiných SUV nenajdete.
27.10.2017 16:44
|
0

Přijíždí Polestar 1. Výkonem bude konkurovat supersportům

Už to není ryzí Volvo, stále tak ale vypadá. Nový Polestar 1 nezapře svůj původ a to by se nemělo změnit ani v budoucnu. Polestar i jako samostatná značka zůstává křídly Volva, jen bude vyrábět šťavnatější auta s odlišnými logy a karbonovými karoseriemi.
18.10.2017 11:07
|
0

Volkswagen Caddy Cargo dokazuje, že nafta se v dodávkách pořád vyplatí. Jezdí za pakatel

Otestovali jsme užitkovou verzi Volkswagenu Caddy. Určitě bychom ale volili jeho delší verzi Maxi
11.07.2024 17:00
|
0

Stylové SUV Renault Rafale je v Česku. Vypadá mnohem dráž, než ve skutečnosti stojí

K mání je zatím s jedním hybridním pohonem. Brzy ale přijde extra výkonná verze do zásuvky
11.07.2024 08:01
|
10
Reklama

Za volantem nesmí být nuda, řekla si Honda a představila kupé Prelude. Prohlédli jsme si ho

Budoucnost není jen čistě elektrická. O zábavu se má postarat hybridní systém pod kapotou
08.07.2024 10:00
|
0

Všechna nová auta odteď povinně kontrolují rychlost. Pípají po každém nastartování

Takzvaný inteligentní asistent rychlosti upozorňuje na překročení limitu, mnohdy i chybně
08.07.2024 07:30
|
12
Reklama
Autosalon TV