Reklama
Nová auta

Další evropská automobilka reaguje na změny trhu. Opel láká na slevu až 80 tisíc korun

Oblíbený Crossland má dokonce v nabídce novou akční výbavu. Díky ní se prodává pod 400 tisíc
Zdroj: Tiskový servis Opel

Německý výrobce začátkem listopadu měnil ceníky většině svých vozů, mezi nimiž nechybí ty nejprodávanější z nich. Stejně jako začátkem léta došlo k výraznému poklesu cen a další model omezil nabídku motorů. Tentokrát zmizela naftová patnáctistovka.

Nová výbava bude hit

Malý Opel Crossland je sice podle statistik Svazu dovozců automobilů momentálně nejoblíbenějším modelem značky, nicméně oproti loňskému roku jsou jeho výsledky ani ne poloviční. Letos se ho totiž prodalo necelých sedm set kusů. Možná právě z tohoto důvodu přichází další zlevnění tohoto SUV a zároveň nová výbava, která vrací Crossland na stejnou cenovou úroveň, za jakou se nabízel před dvěma lety.

Donedávna byl k dispozici jen ve dvou specifikacích, kde základ tvořila verze Edition. Ta mimochodem nedávno odečetla z cenovek rovných deset tisíc korun a s přeplňovanou dvanáctistovkou o výkonu 81 kW startuje na necelých 470 tisících. Zároveň obohatila standard o dešťový senzor a automatické dálkové světlomety.

Na ní navazuje nové provedení s názvem HIT, jež rozšiřuje základ o rozpoznávání dopravních značek. Dostupné je pouze se slabším tříválcem a vychází na 399 990 korun. Tím se také stal jedním z nejlevnějších SUV na našem trhu. Kompletní žebříček naleznete zde. Podívejte se i na naše připravené porovnání, kam jsme zařadili oblíbené vozy v této kategorii. Stačí kliknout zde.

Vyšší stupeň Elegance rovněž snížil ceny o deset tisíc korun a dostal se pod hranici půl milionu. Vedle benzinových pohonných jednotek má v repertoáru ještě turbodiesel. Za něj si účtuje 530 tisíc korun. Levněji vznětový motor pořídíte už jen u Dacie nebo Citroënu. Porovnali jsme je zde.

Více pro spalovací motory

Větší sourozenec Opel Grandland se v rámci nedávných změn zlevnil až o 80 tisíc korun, přičemž o uvedenou sumu snížil ceny u ryze spalovacích motorů. V nejnižším provedení Grandland tak vychází na 640 tisíc ve spojení se zážehovým tříválcem a manuální převodovkou. V nabídce je ještě s automatem případně i turbodiesel. Bohatší úroveň GS startuje na 700 tisících korunách.

Na variantu do zásuvky poskytla automobilka bonus 50 tisíc pro první dvě výbavy, u top verze GSe to bylo o dalších dvacet tisíc více a nově si tak řekne za plug-in hybrid se systémovým výkonem 300 koní včetně pohonu všech kol 1 289 990 Kč. Do našeho porovnání jsme přeci jen zvolili slabší elektrifikovanou jedna-šestku, která v základu stojí lehce přes milion korun. Souboj s konkurencí naleznete zde. Kdo elektrice příliš nefandí, nechť klikne zde.

Bonus do zásuvky

Opel se během posledních změn orientoval u modelu Astra pouze na plug-in hybrid. Šestnáctistovka s turbodmychadlem a elektromotorem je dostupná ve čtyřech výbavách, ve dvou výkonnostních provedeních. Nezávisle na počtu koní pod kapotou je nyní o 60 tisíc korun výhodnější a nejlevněji se dá pořídit ve specifikaci Edition za necelých 889 990 Kč. Silnější verze s výkonem 225 koní je určená výhradně pro vrcholný stupeň GSe, kde za ní dáte 1 049 990 korun. Kompletní ceník naleznete zde.

U čistě elektrické osobní dodávky Opel Combo e-Life bylo zlevnění odstupňované podle výbav. Holý standard odečetl 40 tisíc korun, vyšší úroveň Edition Plus dalších deset tisíc a nejvíce zlevnila varianta Elegance Plus, a to o 80 tisíc korun. Nově tak startuje na ceně 869 990 Kč.

Elektromotor zvýhodnil i Opel Mokka. Ve všech dostupných specifikacích je nyní o 20 tisíc levnější a začíná lehce nad 900 tisíc korun. Naproti tomu varianta se spalovacími motory zůstala na stejných cenách, jen z nabídky odstranila turbodiesel 1.5 CDTi. Jaké motory nyní nabízí a na kolik vyjde? To se dozvíte zde. Podívejte se i do našeho porovnávače, kde najdete „esúvéčka“ za podobné ceny. Stačí kliknout zde.
Reklama

Diskuze

Paco28 - 15.11.2023 13:35:30
Vyřeší tyhle slevy budoucnost evropských výrobců? Nikoliv, bez marže nebudou ani automobilky, ani servisy, ani auta. Zdá se být rozhodnuto: Čína! Navíc, slevy jsou tak malé, že ani nemohou podpořit pud sebezáchovy a snahu nakupovat v Evropě vyrobená auta.
Přeloženo do češtiny - 14.11.2023 15:19:35
Další komu začíná docházet že to kudla cenově přepálili. Jenže to je stále málo. Jo soudruzi prolobovali jste si asistenty euro několik a elektromobilu a čekali jste že číně utečete. Ale čína doběhla a předběhla Vás. Tak trpte a užijte si to

Akce střídá akci. Francouzská automobilka opět zlevňuje, a to až o 130 tisíc korun

Peugeot minulý měsíc měnil na týden ceny. Nedávné úpravy byly ale v mnoha případech štědřejší
10.11.2023 10:12
|
3
Reklama

Ford mění ceny. Oblíbené SUV Kuga je na pohled levnější, většina motorů ale zdražila

Změny se týkají i dalších vozů značky. Největší částku si z cenovky odečetla osobní verze dodávky
01.11.2023 13:07
|
1
Reklama

Verze do zásuvky neměla úspěch. Jeep se proto rozhodl do nabídky vrátit spalovací motor

Značka v říjnu měnila ceny i nabídku vybraných vozů. Ve většině případů jsou výhodnější
30.10.2023 07:48
|
1

Volkswagen zatraktivnil nabídku Golfu i Pola. V limitované edici jsou až o 105 tisíc levnější

Malý hatchback se přiblížil k cenám oblíbené Fabie, větší sourozenec atakuje hranici půl milionu
27.10.2023 15:16
|
0

Na trh přijíždí modernizované MG HS. Má novou verzi i lákavější cenu

Starší provedení oblíbeného SUV výrazně zlevnilo a je na historickém minimu
07.12.2023 14:15
|
0

Vánoční bonus od Citroënu snížil ceny až o 50 tisíc korun. Auta do zásuvky zůstala ale stranou

Prosincová nadílka se týká nejprodávanějších vozů značky i Berlinga se spalovacími motory
07.12.2023 07:51
|
0
Reklama

Vylepšit si svůj vůz je možné už i online. Funguje to stejně jako nakupování na e-shopech

Starší automobily mohou díky tomu mít nejnovější technologie. Dostupnost si ověříte jednoduše
04.12.2023 09:58
|
0

Suzuki S-Cross přijíždí s novým motorem a menší SUV Vitara vrací do nabídky hybrid

Poslední změny neměly vliv na ceny, modely tak zůstávají na nejnižších hodnotách od začátku roku
30.11.2023 16:32
|
7
Reklama
Autosalon TV