Reklama
Nová auta

Bude to velké SUV se třemi řadami sedadel. Hyundai Ioniq 9 pomalu odhaluje svou podobu

Korejská automobilka ukázala siluetu chystaného modelu. Bude to její největší elektromobil
Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Zatímco Kia EV9 už po silnicích jezdí nějaký ten pátek, na velké SUV do zásuvky sesterské automobilky Hyundai se dosud čekalo. Už během listopadu ale Korejci chystají odhalení modelu Ioniq 9, který přesně zapadne do kategorie velkých SUV se třemi řadami sedadel. Automobilka aktuálně zveřejnila jeho siluetu.

Poprvé mezi elektrickými SUV

Hyundai poprvé vstupuje do kategorie elektrických SUV. Model Ioniq 9 má podle ní navázat na úspěchy modelů Ioniq 5 a Ioniq 6 a rozšířit tak nabídku aut do zásuvky. Vůz stojí na platformě E-GMP, kterou využívá i Kia EV9. Dá se tedy předpokládat, že novinka bude mít podobné parametry. Každopádně by měly být k dispozici tři řady sedadel, což může znamenat šest až sedm míst k sezení.

Žádné další technické údaje Hyundai nezveřejnil, hovoří ale o designu. „Zaujme unikátním pojetím, v němž se snoubí mimořádné aerodynamické vlastnosti s vytříbenou a přitažlivou estetikou. Designéři čerpali inspiraci z exteriérů elegantních lodí a jejich prostorných, útulných interiérů. Velmi dlouhý rozvor náprav ve spojení s linií střechy tvořenou jedinou křivkou zajišťuje velkorysý prostor pro všechny cestující, a to včetně lidí ve třetí řadě,“ stojí v tiskové zprávě k vozu.

Ze zveřejněného snímku je patrné, že by Ioniq 9 mohl navázat na model Santa Fe. Minimálně svou useknutou zádí, kterou bude bezesporu poutat pozornost. Hyundai chce odteď postupně zveřejňovat detaily na sociálních sítích. Premiéra vozu je plánovaná na listopad.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Velké srovnání SUV: Škoda Karoq kontra Hyundai Tucson, Kia Sportage, Dacia Duster a VW Tiguan

Trh SUV je natřískaný k prasknutí. Obstojí oblíbené škodovácké SUV proti čtveřici konkurentům?
02.10.2024 13:44
|
8
Reklama

Škodě ani Hyundai se v červenci nedařilo. Většina modelů se propadla v počtu registrací

Aktuálně jsou nejpočetnější skupinou na trhu SUV. V registracích se daří také elektromobilům
06.08.2024 16:27
|
1
Reklama

Ojetý Hyundai Kona N je tak ostrý, že z vás vyklepe duši. Manželce ho rozhodně nekupujte

Tedy pokud nemá závodní choutky. To se pak bude domů vracet s úsměvem
12.03.2024 18:04
|
1

Tereza zjistila, proč Hyundai Kona patří mezi nejžádanější elektromobily v Česku

V nové generaci se korejské SUV docela zvětšilo a navíc láká na zajímavou cenu
24.01.2024 11:05
|
7

Flexibilní auta pro firmy i jednotlivce: Jak Arval připravuje Česko na elektromobilitu

Generální ředitel Aleš Polák vysvětluje, proč krátkodobý pronájem a chytré technologie mění pravidla
08.12.2025 15:00
|
0

Kia Sportage má svou elektrickou alternativu. Zjišťovali jsme, kdy se vyplatí po ní sáhnout

Kia EV5 je novinkou pro český trh. Velikostně odpovídá modelu Sportage, je ale výrazně dražší
05.12.2025 16:22
|
0
Reklama

Od ledna české řidiče čeká řada důležitých změn. Ministerstvo přichystalo jejich přehled

Nová pravidla výrazně zjednoduší administrativu a otevřou silnice autonomnímu řízení
04.12.2025 16:00
|
3

Nový japonský elektromobil patří mezi nejlepší na trhu. Díky tomu, že má evropskou techniku

Poprvé jsme usedli za volant nové generace Mitsubishi Eclipse Cross. Jezdí výborně
03.12.2025 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV