Krásné svezení a hodně výpočetní techniky
Silničně laděný Tiger nemá na oné silnici slabších míst. Aktivní podvozek toho většinu odpracuje za vás a člověk tak může obvykle s klidem hledět ke vzdálenému horizontu a přemýšlet, jak cestu k němu co nejzábavněji vyplnit. K různým hrátkám se optimálně hodí jemné ovládání spojky, plyn je na druhou stranu bohužel trochu necitlivý, reaguje na můj vkus prostě zbytečně ostře. To samé by se v terénu teoreticky dalo říct o špičkové brzdové soustavě Brembo, při rychlé jízdě po asfaltu ale mimořádně účinné zpomalení naopak jako když najdeš. Cesťák je holt vždy umění kompromisu.
Ať se to někomu líbí nebo ne, také velký Triumph využívá spoustu elektroniky stejně jako mašiny od konkurence v čele s BMW a KTM. Různě nastavitelné ABS a kontrola trakce jsou pro všech pět verzí stejné, podobně jako bezklíčové zapalování nebo sedmipalcový TFT displej s plnou konektivitou, skrz který se ovládá téměř všechno. Mimochodem, když jsme u toho klíče... Kam s ním? Startuje se jen tlačítkem, ale onen šém je celkem velký. Člověk ho ale stále musí nosit někde po kapsách, protože na motorce chybí jakýkoliv vhodný šuplíček.
K dispozici jsou tři základní jízdní režimy, Rain, Road a Sport, které opět najdete u všech pěti verzí. GT Pro (a GT Explorer) se může pochlubit ještě terénním režimem Off-Road a individuálním režimem Rider, což je volitelné nastavení podle priorit jezdce. Kromě jiného tam lze zcela vypnout ABS na předním i zadním kole a samozřejmě také deaktivovat kontrolu trakce. K dokonalosti už chybí jenom samostatné tlačítko na ovladači, které by přepnutí urychlilo. Každopádně platí, že aby člověk dokázal správně využít veškeré možnosti nastavení jízdních charakteristik, chce to pečlivé studium manuálu – na dlouhé zimní večery ideální.