Reklama
Motorky

Prezident Pavel osedlal lehké enduro CFMOTO 450MT. Český hit roku na trhu nemá konkurenci

Někteří prezidenti jezdí na nafukovacích člunech po rybníce, jiní se nebojí vzít motorku do terénu
Zdroj: Tiskový servis CFMOTO

Ježdění na motorce má tu výhodu, že je zcela apolitické. Nejde o to, jestli je stroj vyroben v Německu, Japonsku nebo na Antarktidě či v Číně. Důležité je, jaké má vlastnosti a do jakého prostředí je stavěný. Český prezident zažil jako aktivní voják podmínky, jejichž drsnost se nedá s jeho současným „pracovním zařazením“ srovnávat.

Už před nástupem do prezidentského úřadu se netajil tím, že některé koníčky nehodlá opustit ani ve vrcholné státní funkci. A jak řekl, tak činí. Pravidelně bývá viděn na motorkářských akcích, a že svoje ježdění nebere na lehkou váhu, nejnověji dokázal tento podzim - aby zdokonalil své jezdecké schopnosti v enduro kategorii, osedlal nejuniverzálnější motorku na trhu.

Značka ideál

Lehké cestovní enduro CFMOTO 450MT s řadovým dvouválcem a výkonem 44 koní je s příznivou cenovkou kolem 150 tisíc korun kombinací, na kterou netrpělivě čekala spousta zájemců o lehkou a odolnou mašinu do nepohody. Právě tento typ strojů zažívá v poslední době velkou renesanci, protože přibývá bikerů, kteří chtějí enduro použít opravdu tam, kam patří - v terénu. A tam je, jak známo, nízká hmotnost alfou a omegou. Ví to i Petr Pavel se svým enduro koučem, takže nepřekvapí, že si jako prostředek pro posunutí svých dovedností v terénu na vyšší level vybral právě CFMOTO 450MT.

Je to typ motorky, který nemá de facto žádnou konkurenci, lehké enduro s terénními i cestovními ambicemi, poháněné výkonným řadovým dvouválcem. Žádná jiná podobná motorka prostě na trhu není. Ani výbavou, ani zaměřením, ani cenou. Jedná se o mimořádně ergonomickou a z hlediska ovladatelnosti nevídaně přívětivou motorku, dostatečně silnou i na delší cestování a samozřejmě vzhledem k výbavě a stavbě vhodnou i do terénu.

Motorkář jako každý jiný

Prezidentské CFMOTO je nad rámec už tak výborné standardní výbavy dále „vytuněno“ terénnějším obutím a speciální úpravou tlumičů od české firmy TOMMY suspension pro těžší offroad nasazení. V podobné konfiguraci stroj ostatně už delší dobu důkladně prověřuje i „autosalóňácký“ motoguru Pepa Sršeň a nedá na motorku dopustit.

„Na samotném aktu předání motorek prezidentovi České republiky a jeho enduro kouči mě velice potěšilo, že si pan prezident chtěl motorku vyzvednout osobně, se zaškolením, prohlídkou jednoho z největších importů CFMOTO na světě, centrály CFMOTO Czech & Slovakia - Journeyman a možností se dozvědět více jak o dovozci, tak i celé značce CFMOTO. Jako mimořádný bonus a ocenění navíc vnímám i čas strávený u nás v kanceláři, kdy jsme měli možnost mluvit jak o motorkách, tak o věcech zcela běžných... A i na bábovku a kafe došlo,“ popsal nevšední zážitek generální ředitel českého zastoupení Eduard Šlampa.

Podle posledních zpráv je Petr Pavel s lehkým endurem 450MT po víc než měsící ježdění velice spokojený a kilometry na počítadle přibývají navzdory horšícímu se počasí a náročnému pracovnímu programu hlavy státu.

Značka v laufu

Motocykly CFMOTO jsou dnes v kategorii nad 125 cm3 druhou nejprodávanější značkou motorek v Česku, druhá část výrobního programu, čtyřkolky CFMOTO Gladiator, jsou s celkovým více než 50procentním tržním podílem dlouhodobě na trhu jedničkou.

Motocykly CFMOTO se vyrábí ve společném podniku CFMOTO - KTMR2R v čínské provincii Zheijiang, ve městě Hangzhou, v jedné z nejnovějších a nejmodernějších motocyklových továren na světě. Vývoj a design většiny motocyklů má na svědomí italské designové a vývojové CFMOTO centrum Modena 40 v Rimini pod vedením designového ředitele CFMOTO Carlese Solsony Martiho, vynikajícího španělského designéra, mj. letošního držitele ceny za design Red Dot 2024 (za motocykl CFMOTO 800NK). Část designové a vývojové produkce spadá i pod známé rakouské design studio Kiska.

Reklama

Diskuze

Fr_von_Dr - 12.12.2024 10:33:29
d@rkWolf : Mám taky 1150, ale takovej blábol bych nevyplodil....
d@rkWolf - 03.11.2024 03:52:16
Obecně nesnáším vše nový, mám 1150GS, rád bych GPZ900 nebo SevenFifty, ale před týdnem jsme byli na vyjížďce s borcem, co měl malý cruiser CFMOTO 450CL-C a vypadalo to fakt salidně. A super zvuk na 450.

CFMOTO zlevnilo své oblíbené cestovní enduro. Český bestseller se dostal pod hranici 200 tisíc korun

Čínský výrobce přišel s jarními slevami. Ty snížili ceny modelu 800MT Sport a motocyklu 700CL-X
23.05.2024 10:00
|
0
Reklama

Nová generace čtyřkolek CFMOTO nastavuje měřítka třídy. Velkolepá evropská premiéra se konala v Brně

Novinky CFORCE 850 Touring a CFORCE 1000 Touring jsme otestovali v extrémním terénu i na silnici
20.05.2024 10:09
|
2
Reklama

S CFMOTO na Papui Nové Guineji: Pavel Liška v rozhovoru popisuje slasti a strasti drsného mototripu

Asi žádný endurista zatím neprocestoval lidojedský ostrov s loutkovým divadlem na nosiči
29.02.2024 18:00
|
5

Tahle motorka parádně práská do výfuku, říká Sršeň nadšeně o nové CFMOTO 800 NK

Stroj vznikl i díky spolupráci s rakouským KTM, má prakticky stejný motor jako Duke 790
19.09.2023 09:50
|
2

Komentář: Andrej Babiš vydělá na novém státním nařízení. Jeho benzinka nemusí tolik omezovat marži

Česká vláda omezí maximální marže benzinek a stanoví nejvyšší cenu paliv pro každý den.
02.04.2026 15:15
|
3

Autobazar slíbil požadovanou cenu, na místě nabídl půlku. Další trik by určitě zkusil hned zítra

Neskočte autobazarům na špek a při výkupu si vždy stůjte za svým, i když to může skončit neúspěchem.
31.03.2026 13:50
|
16
Reklama

Komentář: Česko už nepotřebuje elektromobily. Ministr Macinka vyřešil největší problém dnešních aut

V tuzemsku už definitivně skončila klimatická krize. Stačilo k tomu jen usednout na správnou židli
18.12.2025 12:00
|
18

Test na rozloučenou: Naftový Volkswagen Touareg strčí všechna elektrická SUV s klidem do kapsy

Volkswagen se co nevidět rozloučí se svojí vlajkovou lodí. Skončí bohužel bez náhrady, což je škoda
30.09.2025 16:49
|
2
Reklama
Autosalon TV