Reklama
Řidičův chleba

Zfetovaného řidiče audi zadrželi policisté třikrát za sebou během dvou dnů. Pořád je ale na svobodě

V jednom případě měl u sebe i větší množství drog. Státní zástupce ale důvod pro vazbu nevidí
Zdroj: Policie ČR

Následující řádky se dají popsat do jediné věty, která by zněla „absolutní výsměch policejní práci“. Během dvou dnů policisté na silnici třikrát zastavili zfetovaného řidiče, který měl v jednom případě u sebe i větší množství drog. Pokaždé jej vzali na služebnu a do vazby, ale nakonec jej museli pustit. Nic jiného jim totiž nezbylo.

Známé firmy

Policejní práce není lehká a v některých případech, jako je právě tento, i značně frustrující. Vše začalo minulý pátek 2.10., kdy si policejní hlídka v pražských Zdibech všimla, že na tamní čerpací stanici stojí jim dobře známé firmy. Šlo o dva vozy audi, přičemž v jednom seděl za volantem 25letý řidič, který má na triku devět zákazů řízení. Naposledy jej policisté řešili v září, kdy se snažil před kontrolou vyměnit za jízdy se spolujezdcem. Marně.

V druhém autě seděl za volantem 18letý řidič, který, jak se ukázalo, byl pod vlivem drog a aby toho nebylo málo, tak v autě měl pořádnou zásobu omamných a psychotropních látek. Není se tedy co divit, že policisté oba odvezli na služebnu s tím, že je vězení nejspíš nemine. Jak moc se ale mýlili, se ukázalo hned záhy.
Reklama

Nekonečný příběh

Oba byli na základě rozhodnutí státního zástupce propuštění na svobodu s tím, že samozřejmě nesmí za volant. Oba jsou si ale zjevně moc dobře vědomi faktu, že auta nejezdí na řidičák. Další policejní hlídka zastavila 18letého řidiče v audi znovu už v neděli poblíž Hlavního nádraží. I v tomto případě byl odvezen na služebnu. A i v tomto případě byl z rozhodnutí státu propuštěn.

Ještě ten samý den krátce před půlnocí na mladého řidiče narazila hlídka znovu. Znovu seděl za volantem, kde neměl co dělat. Když se za ním policisté vydali, zkusil jim ujet. Nakonec auto zaparkoval poblíž parku v Březiněvsi a rozhodl se utéct po svých. Nepovedlo se, a protože policisté věděli, s kým mají tu čest, zavolali na místo psovoda, aby zjistil, jestli v autě někde nejsou schované drogy. Ty nakonec pes nenašel, ale označil místo, kde dříve jistě byly. Stejně jako v předchozích případech, i v tomto byl mladý řidič odvezen na služebnu. A jak asi tušíte, znovu musel být propuštěn. 
Zdroj: Policie ČR
Zfetovaný mladík v audi se stále vrací za volant a policie bohužel nic nezmůže.

Počtvrté na zadních sedadlech

Počtvrté si policejní hlídka auta všimla další den, tentokrát v Liberecké ulici. Za volantem ovšem byl 33letý řidič. Ukázalo se, že vedle něj pak sedí muž, který se dříve snažil za jízdy vyměnit se spolujezdcem a vzadu onen mladík, kterého policisté několikrát zadrželi a zase pustili.

Pražská policejní tisková mluvčí Violeta Siřišťová k tomu jen dodala: „Oba řidiči jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Avšak poté, co bude vyhodnocen biologický materiál, mohou byt podezřelí i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky.“ Jestli ale konečně skončí ve vězení, rozhodne státní zástupce, popřípadě soud.

Diskuze

PICHAV - 06.10.2020 14:08:22
CLOVEK SE LEHCE SJEDE !!!!! A PAK SJEDE DO POLI !!!!! KDYZ OCIM DOVOLI !!!!! SLEDOVAT REKLAMY !!!!! TY SILNE BILLMORDY !!!!! A SAMA SLEVA ZPRAVA ZLEVA !!!!! CITLIVEHO JEDINCE ZVLAST JELY CECH !!!!! SE KDY KOLY SJEDE !!!! A MA PECH
PICHAV - 06.10.2020 14:12:56
MOZNA ZE PRISLI NA TO !!!! ZE ZA JEHO OMAMENI MOHOU !!!! REKLAMY !!!! TY SILNE A VELKE BILLMORDY !!!! A RADEJI HO V TICHOSTI PUSTILI !!!!! MOCNI LOBISTE SILNYCH MOCNYCH REKLAM !!!! TO NECHAJI ZAMEST POD REKLAMNI KOBEREC !!! JEN JA VIM A VYZRADIM A NEBOJIM

Městská policie má omezené pravomoci. Měřit rychlost a udělovat pokuty ale může

K drtivé většině případů si ale musí volat policii státní. Ta vybírá i místa na měření rychlosti
22.09.2020 06:05
|
10
Reklama

Policisté brali úplatky od pirátů v luxusních autech. Hrozí jim až 10 let za mřížemi

Stíháni jsou i řidiči, kteří úplatek policistům zaplatili. I jim hrozí pobyt ve vězení
21.09.2020 08:01
|
3

Video: Honička policistů se zfetovaným řidičem netrvala dlouho. Mužům zákona pomohla příroda

Feťák měl zakázané řízení, proto na policejní hládku zkusil fintu, když se ho snažila zastavit
04.03.2020 11:45
|
4

Řidička v Chudenicích měla šokující zážitek. Na čelní sklo jejího renaultu přistál opilý popelář

Při dopadu se zranil a auto poškodil. Dostal pokutu a může se stát, že přijde o práci
23.01.2021 07:24
|
2

Při opravě prasklé pneumatiky ho kolemjedoucí řidič srazil a z místa ujel. Hledá ho policie

Při poruše nebo defektu je spíše než na opravu potřeba myslet hlavně na své bezpečí
22.01.2021 13:50
|
1
Reklama

Do jízdního pruhu pro autobusy můžete i přes zákaz. Má to ale jednu podstatnou podmínku

Pruhy smí využívat i složky IZS, cyklisty nebo vozy taxislužby. Pravidla však platí i pro ně
21.01.2021 11:51
|
20

Řítil se po mokré D1 v SUV od Mercedesu skoro dvoustovkou. Už dříve přišel čtyřikrát o řidičák

Podle policie je tak vysoká rychlost na dálnici extrémně nebezpečná. Obzvlášť v zimním období
20.01.2021 17:59
|
5
Reklama
Autosalon TV