Reklama
Řidičův chleba

Video: Kamion v protisměru málem smetl hasiče jedoucí k zásahu. Vyhnuli se mu na poslední chvíli

Plná čára není zeď a tak ji řidič kamionu prostě ignoroval. Teď po něm pátrá police
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

V neděli ráno jeli hasiči z Karlových Varů k dopravní nehodě, která se stala u Andělské Hory. Na silnici směrem na Prahu se ale dostali do velmi nepříjemné situace. Opačný jízdní pruh je na tamní silnici sice ohraničen plnou čarou, tu ale vůbec nerespektoval řidič kamionu, který se i s naloženým autem dostal do protisměru.

Ze záběrů videa, které serveru Autosalon.tv poskytli přímo hasiči Karlovarského kraje, je patrné, že nejde o vůz s českou poznávací značkou. Hasiči museli do vedlejšího jízdního pruhu uhnout na poslední chvíli a ze záběrů je vidět, že řidič kamionu naopak nereagoval vůbec. Hasiči měli štěstí, že bylo kam uhnout.

Podle mluvčího Martina Kasala se hasiči často setkávají s tím, že ostatní řidiči nerespektují jejich výstražná světla a právo přednosti v jízdě. „Naštěstí se prý takto nebezpečné situace moc často nedějí,“ tvrdí. Kasal dodává, že v tuto chvíli se případem zabývá policie, která po řidiči nákladního vozu pátrá.

Podle informací Evy Valtové, mluvčí policie Královehradeckého kraje, řidič na místě porušil dopravní značení a v tuto chvíli mu ve správním řízení hrozí pokuta.
Reklama

Diskuze

Roman - 23.02.2021 12:36:00
Tvl, takovejch lidí co má řidičák a bude tvrdit že kamion jel správně? Nejezděte...jste ******...červenej koberec se dává do zatáček bo tolik neklouže..to neznamená jeď okolo přes plnou čáru do protisměru panebože..tupci...zlatý ******* co nedávaj blink!
Jiří - 04.02.2020 19:04:45
Ten chudák se asi před tím zalekl té červené silnice. A je jasně vidět jek se před hasiči vrací zpět. Zato hasiči to válí na pohodu z práva doleva a zpět přitom vůbec nikoho nepředjíždí a to je OK? Beru to v prudké zatáčce, ale tady?

Pražští hasiči dostanou od města 10 nových vozidel

Na pražském výstavišti v Holešovicích byla slavnostně předána nová zásahová vozidla pro pražské hasiče.
23.09.2018 15:37
|
1
Reklama

Kamion budoucnosti podle Tesly. Semi zrychluje jako sporťák

Je rychlejší než ostré hatchbacky, jeho provoz je plně ekologický a dokonce nabízí tolik komfortu, že by jím nepohrdli ani řidiči luxusních limuzín. Řeč je o novém tahači společnosti Tesla Motors, který byl nad ránem představen na mezinárodní tiskové konferenci.
17.11.2017 10:35
|
0

Hybridní Renault Clio je francouzský kapesní nůž, který má efektivní pohon o třídu většího auta

Osmnáctistovku pod kapotou by dnes člověk v malém autě nečekal. A když k ní přidáte baterky...
03.06.2026 14:05
|
0

Nové Ferrari je terčem kritiky. Lidem nevadí elektřina, ale na vzhled si budou zvykat těžko

Luxusní elektromobil Ferrari Luce všem vyrazil dech. Vypadá totiž jako obyčejný produkt bez emocí.
26.05.2026 09:50
|
0
Reklama

Když výkon není všechno: Suzuki Swift se čtyřkolkou je nadčasová klasika, která si zákazníka najde

Tradiční hatchback od Suzuki se pomalu dostal do kategorie aut, která vzdor věku nestárnou.
22.05.2026 17:45
|
0

Hybridní DS N°4: Pařížská móda na kolech, která vám buď učaruje, nebo vás vytočí k nepříčetnosti

Osobitost automobilů značky DS dosahuje někdy extrémních hodnot, které nemusí skousnout každý.
21.05.2026 14:00
|
0
Reklama
Autosalon TV